Zprávy / Nové desky

Elektronický solitér Ventolin příchází s novým EP

Elektronický solitér Ventolin příchází s novým EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.07.2015

Ventolin spolu s The Rodinou a Bumbum Satori vydal 1. 7. EP Playbour. Slovo Playbour označuje ono podivné supermoderní propojení práce s volným časem, příjemnou zábavu produkující ekonomické hodnoty. Na EP jsou tracky Supersonik a Counting. Text a námět písničky Supersonik vznikl společně s Terezou Rullerovou ze studia The Rodina. Ta k songu vytvořila video, které je součástí jejího uměleckého projektu Playbour: The New Workaholism vystaveného během července 2015 v galerii Královské Akademie v holandském Haagu. Slova k písničce Counting napsal Ventolin.


"Zvukově je EP inspirované EBM a eurodiskem 90. let - chtěl jsem tam dostat surovost a údernost tohoto zvuku. Místo drog je ale tématem textu písničky Supersonik moderní shareholismus-workoholismus. Supersonik je manický nájezd a Counting je extaticky depresivní dojezd, člověk, který sedí sám u displeje a neví proč - a drží ho tam posedlost, že tady je jeho fotka, tady je jeho komentář a tady má všechny lajky ..a ztrácí čas svého života," popisuje Ventolin.


Režisér Tomáš Frkal z FAMU natočil krátký dokumentární portrét o Ventolinovi jako klauzurní cvičení katedry kamery. Společně s kamerou nahlédneme pod povrch jeho analogovým přístrojům a poznáme ho také jako přednášejícího kulturní antropologie na UK. V kontrastu těchto dvou rozdílných poloh nalezneme nové významy, doplněné Ventolinovým autorským komentářem, který je podpořen minimalistickým obrazem. Režisér prezentuje Ventolina jako renesanční osobnost, jejíž rozdílné přístupy směřují k podobnému cíli.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kucharski mají nahrávku Beze jména

redakce 21.04.2021

Nahrávce, která míchá rockový sound, folkovou alternativu i lyricky útočné texty v podání zpěvu Václava Bartoše.

První EP projektu Selas

redakce 19.04.2021

Finálna nahrávka vznikla na jeden pokus, neobsahuje žiadne strihy a dohrávky, len zachytené momenty, ktoré sa už nikdy nezopakujú.

Trio Rach představuje první úrodu

redakce 18.04.2021

Rach vznikl v roce 2019, težištěm jeho hraní je pražská klubová scéna a EP Pláně je první nahrávkou kapely.

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace