Zprávy / Nové desky

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová | Zprávy / Nové desky | 05.07.2021

Nostalgicky laděná deska Vente je v řadě šestým plodem spolupráce bubeníka Emila de Waala, klarinetisty Elith „Nulle” Nykjæra, multiinstrumentalisty Gustafa Ljunggrena a hráče na Hammondy Dana Hemmera. Čtveřice muzikantů na něm zve na nostalgickou plavbu napříč hudebními žánry.

Název Vente (v dánštině "čekat") jako by popisoval rozvláčnost a poklidné plynutí celé desky. Teplý tón klarinetu, jemné pulsování varhan a barevnost steel kytary, mandoly a dalších nástrojů podkreslují lehká bicí, souhra všech nástrojů pak dodává albu nostalgii swingových a jazzových nahrávek někde v kavárně v letním podvečeru. Přesto nezní jako něco, co už jste tolikrát slyšeli. Za rozmanitost může nejen prostředí, které jednotlivé hudebníky ovlivnilo, ale taky odvaha a svobodomyslný přístup k procesu tvoření.

Zatímco čtyřiaosmdesátiletý klarinetista Elith “Nulle” Nykjær patří k dánským jazzovým legendám, bubeník a frontman Emil de Waal je známý svou kapelou Kalaha, která kombinuje africký jazz s elektronikou. Gustaf Ljunggren je sice původně jazzový saxofonista, na albu vystřídá kromě saxofonu a klarinetu plejádů nástrojů od steel guitar přes mandolu až k marimbě a exoticky znějící celestě. Posledním členem čtyřlístku je pak hráč na Hammondky Dan Hemmer. Na desce Vente najdete celkem šest autorských skladeb a tři standardy.

Info

Emil de Waal - Vente (April, 2021)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Genuine Jacks s novým EP

redakce 25.04.2022

Na novom EP nájdete päť skladieb, na ktorých už tradične s kapelou spolupracoval ich dvorný producent Lazer Viking.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace