Zprávy / Pozvánky

Erasers a Fourtuna v Bike_Jesus

Erasers a Fourtuna v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2022

V rámci evropského turné se ve čtvrtek 8. září v Bike_Jesus zastaví australské duo Erasers a projekt Fourtuna.

Třetí album Erasers Constant Connection si vystačí s málem, přesto kouzlí atmosférickou hudbu, která v tom nejlepším odkazuje na Johna Calea, Nico nebo berlínské experimentátory Kluster. Rozkročeni mezi rituálním dirge popem, dronem, syntetickou psychedelií a subtilním krautrockem Erasers pracují s minimalismem, na dřeň obnaženými primitivními beaty a mantrickou repeticí. Dost možná proto, že pocházejí z australského Perthu, považovaného za jedno z nejizolovanějších měst na světě, se jejich mírně odtažitá hudba zrodila v pulzující městské komunitě DIY outsiderů a vyvinula v hudební meditaci o krajině, její síle, nevyzpytatelném světě lidských emocí a proudu vědomí. Základem každé jejich kompozice je symbióza a zároveň clash mezi neokázalou instrumentací hranou se stoickou zdrženlivostí a halucinací, která v posluchačích může vyvolat až transcendentální stavy.


Sepia pop/dream pop/folk pop - tak lze definovat Fourtuna, hudebního projektu původem německé, v Praze žijící nezávislé filmařky a herečky Emily Brandi. Svůj tajuplný svět poodhaluje prostřednictvím křehké, ale zároveň silné instrumentace a zasněných, v ranním oparu a podzimních odstínech louhovaných melodií. EP Who Cares About The World vám ukáže cestu temným lesem, Fourtuna, to jsou i vaše lucidní sny a Twin Peaks vibe.

Info

Erasers (aus) + Fourtuna
8. 9. 2022 20:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Karl Halliday

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace