Zprávy

Eremen, Ulica ako svet

Eremen, Ulica ako svet

Dagmar Lauková Petrášová | Zprávy | 05.07.2022

Eremen patrí k originálnym zjavom slovenskej rapovej scény. Po minuloročnom albume Únikový východ 2, ktorý vydali s Petijeem, prichádza verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov so skladbou Ulica. Text je vyskladaný zo slov, ktoré nafotil v uliciach šiestich miest. „Nachodil som viac kilometrov, ako je zdravé, nafotil X filmov, Y hodín presedel pri ich scanovaní, popri tom som písal text a následne hľadal ďalšie a ďalšie slová v uliciach. Najmä v tých bratislavských, prešovských a pražských, ale zablúdil som aj do Viedne, Piešťan a Skalice,“ napísal k teaseru ku skladbe Eremen.

Audiovizuálnemu projektu venoval 8 mesiacov, nafotil 45 filmov a na nich zachytil spolu viac ako 700 rôznych slov. Z nich 255 tvorí skladbu, ku ktorej vzniklo aj video vyskladané z fotografií doplnené o pohyblivé zábery zachytené na 8 mm kameru. Video natočil Andrej Čanecký zo štúdia Andrej & Andrej a o hudobný podmaz sa postaral Petijee, ktorý čerpá inšpiráciu z jazzu, funku, soulu či elektroniky. „Strávili sme na tom mega veľa času, za ktorý niektorí raperi urobia aj dva albumy,“ hovorí so smiechom Eremen.

Info

foto © Andrej Čanecký

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Restless je novým singlem Aiko a Boy Jr.

redakce 08.08.2022

Aiko přichází s novým zvukem. Je mnohem temnější, v závěru písně až strašidelný.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace