Zprávy / Pozvánky

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2020

„Miluju tě“ „Já vás obě taky.“ – takové i další zprávy se objevují na Instagramu, pod hashtagem #terapiesdilenim.

Řadě z nich se zasmějeme i nás mohou fascinovat svou absurdností. Zároveň nám nezbývá než si klást i závažnější otázku. Dostává se stav lidské komunikace kvůli novým technologiím do slepé vývojové uličky? Již v pondělí 26. října ve 20:00 se nejen tímto budou zabývat autoři přednášky Terapie sdílením Live na živém streamu. Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce, intimitu i současnou komunikaci, která probíhá online víc než kdy jindy. Český popkulturní fenomén sociálních sítí Terapie sdílením spojil síly s virtuálním biografem Moje kino Live, díky tomu si přednášku užijí diváci odkudkoliv z pohodlí svých obýváků. Navíc na chatu mohou sdílet vlastní příběhy, a hlavně se této silné trojice zeptat na vše, co je na téma vztahů zajímá.

„Jak se ubránit esemeskové přestřelce? Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo?“ ptá se řada z nás, když později lituje toho, co odeslali třeba v afektu a nejde to vzít zpět. „Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou mnohem složitější, než se zdá,“ říkají Ester a Josefina. Proto s odborníkem a terapeutem Honzou Vojtkem připravily přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá, nebo trápí, tak pomáhají najít cestu a přemostění. „Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou," shodují se obě umělkyně. Ve zkratkovité době jsou zkratkovité i vztahy a hlavně komunikace, která se s příchodem technologií výrazně proměnila. „Komunikace je z latinského slova communicare a znamená to sdílet, ne sdělovat. A velká část lidí si myslí, že komunikuje, když posílá informace. Jenomže komunikace je postavena hlavně na neverbální komunikaci. Potřebuji zkrátka vidět reakci těla druhého člověka, abych mu rozuměl,“ říká párový terapeut Honza Vojtko.

Přednáška se uskuteční ve virtuálním biografu Moje kino Live, za kterým stojí spřátelená kina Aero, Bio Oko a Světozor z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. Ten se svými projekcemi snaží navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří.

Info

Terapie sdílením Live
26. 10. 2020 20:00
web kina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace