Zprávy / Pozvánky

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.10.2020

„Miluju tě“ „Já vás obě taky.“ – takové i další zprávy se objevují na Instagramu, pod hashtagem #terapiesdilenim.

Řadě z nich se zasmějeme i nás mohou fascinovat svou absurdností. Zároveň nám nezbývá než si klást i závažnější otázku. Dostává se stav lidské komunikace kvůli novým technologiím do slepé vývojové uličky? Již v pondělí 26. října ve 20:00 se nejen tímto budou zabývat autoři přednášky Terapie sdílením Live na živém streamu. Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce, intimitu i současnou komunikaci, která probíhá online víc než kdy jindy. Český popkulturní fenomén sociálních sítí Terapie sdílením spojil síly s virtuálním biografem Moje kino Live, díky tomu si přednášku užijí diváci odkudkoliv z pohodlí svých obýváků. Navíc na chatu mohou sdílet vlastní příběhy, a hlavně se této silné trojice zeptat na vše, co je na téma vztahů zajímá.

„Jak se ubránit esemeskové přestřelce? Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo?“ ptá se řada z nás, když později lituje toho, co odeslali třeba v afektu a nejde to vzít zpět. „Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou mnohem složitější, než se zdá,“ říkají Ester a Josefina. Proto s odborníkem a terapeutem Honzou Vojtkem připravily přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá, nebo trápí, tak pomáhají najít cestu a přemostění. „Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou," shodují se obě umělkyně. Ve zkratkovité době jsou zkratkovité i vztahy a hlavně komunikace, která se s příchodem technologií výrazně proměnila. „Komunikace je z latinského slova communicare a znamená to sdílet, ne sdělovat. A velká část lidí si myslí, že komunikuje, když posílá informace. Jenomže komunikace je postavena hlavně na neverbální komunikaci. Potřebuji zkrátka vidět reakci těla druhého člověka, abych mu rozuměl,“ říká párový terapeut Honza Vojtko.

Přednáška se uskuteční ve virtuálním biografu Moje kino Live, za kterým stojí spřátelená kina Aero, Bio Oko a Světozor z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. Ten se svými projekcemi snaží navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří.

Info

Terapie sdílením Live
26. 10. 2020 20:00
web kina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.