Zprávy / Nové desky

Estonský producent Mart Avi je zpět s novým singlem

Estonský producent Mart Avi je zpět s novým singlem

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.10.2020

Elektronický producent Mart Avi se pohybuje někde mezi smyslným ambientním popem a futuristickým funkem. Po kratší odmlce se vrací se singlem Feather, který uvádí jeho nadcházející album Vega Never Sets, jež vyjde na labelu Porridge Bullet.

Single Feather jako by se vynořil ze sna. Mart Avi je ale naprosto bdělý, rozkládá synkopy a doplňuje je o jemné broukání, vytváří tak snovou popovou baladu. K písni dodává: „Nový singl je jemný a lehký list papíru, přesto dokáže přelstít gravitaci a unést desítky kilogramů.“

Doprovodné video bylo vytvořeno v prostředí hry Dreams, která je dostupná na PlayStationu 4. Avi tak spolu s Ivarem Murdem vytvořil vizuály plné surreálných krajin. Předchozí singl Spark k nadcházející desce sklidil ohlas u řady renomovaných hudebních časopisů a producent je označován za velký objev současného popu.

Info

foto © Ivar Murd

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Severní nástupiště přijíždí s novou deskou

redakce 04.12.2020

Početná kapela vydává první dlouhohrající desku Rostli jsme spolu, která se použitím nástrojů i textařsky vymyká většině domácí produkce.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Hudební projekt pokoj25 vydává třetí desku

redakce 26.11.2020

Zvukově zůstávají produkce tracků v elektronickém spektru i když tentokrát mají blíž spíš rapovému soundu minulého desetiletí než osmdesátkovému synthpopu.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?