Zprávy / Úplňkové

Éterický XPLAYMIX s Lymbyc Systym

redakce | Zprávy / Úplňkové | 19.10.2015

Poprvé u nás hráli jako předskokani Arms and Sleepers v kopřivnickém klubu Nora. Podruhé svou povznášející verzí postrocku rozezvučeli pražskou Sedmičku a potřetí otevírali koncert This Will Destroy You v rovněž pražském Rock Café. Řeč je o americké dvojici Lymbyc Systym, kterou tvoří bratři Michael a Jared Bellovi. 16. října jim vychází čtvrté album s názvem Split Stones a při té příležitosti pro nás mladší z bratrů, Jared, připravil nejnovější XPLAYMIX.

Hlavní roli hrají v hodinovém mixu skladby, ve kterých dominuje zvuk syntezátorů. Právě ty nahrazují v hudbě Lymbyc Systym v postrocku obvyklejší kytary, ono je to ale vlastně s tím žánrovým zařazením dvojice trochu složitější. Dříve bratři Bellové do svých skladeb zapojovali více elektroniky, postupně se propracovali k organičtějšímu výrazu. Jakkoli bývá dobrým zvykem oddělovat osobnosti umělců od jejich tvorby, v tomto případě se nespletete, pokud přisoudíte zvláštní lehkost, která z hudby Lymbyc Systym čiší, nezvykle harmonickému vztahu obou bratrů.


Jared se v kapele stará o klávesy a syntezátory, zatímco Michael obsluhuje bicí. Pocházejí z předměstí Phoenixu v Arizoně, kde dnes žije pouze Michael, zatímco Jared bydlí v newyorském Brooklynu. Hudební spolupráci na vzdálenost čtyř tisíc kilometrů si nemůžou vynachválit - ostatně jak potvrzuje Jared v doprovodném rozhovoru k podcastu, není podobný pracovní postup v dnešní době ničím výjimečným. E-mailová výměna s ním byla obzvlášť potěšujícím zážitkem. Oba bratři totiž o své tvorbě evidentně hodně přemýšlejí a snaží se ji s každou vydanou deskou posouvat někam dál. Kterým směrem to bude tentokrát se dozvíme už za pár dní, leccos ale už naznačily dvě ukázky vypuštěné labelem Western Vinyl, kde album Split Stones vychází.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.