Akce

Ethno Service, NMA

Ethno Service
28. 05. 2022 19:00
Planeta Za, Praha

Ethno Service je projekt dvou pražských producentů GWD a Parle G. Jejich společné album s názvem NMA vychází 27. května 2022 v limitované edici na dlouhohrající kazetě a na všech digitálních a streamingových platformách.

V pořadí sedmá dlouhohrající kazeta multižánrového hudebního vydavatelství LBD sounds je výsledkem několikaleté studiové spolupráce obou autorů, obohacené zkušenostmi z živých vystoupení (např. na Lunchmeat festivalu). Přináší jejich vlastní autorský rukopis, jako jsou experimentální zvukové aranže s nezaměnitelnou atmosférou, hutné perkuse a pomalé zlomené rytmy. Šest originálních kompozic doplňují dva remixy. První, od stálice pražské elektronické scény Exhausted Modern pod jeho novým pseudonymem Oblaka, se nese v duchu nestárnoucího vlivu jungle & drum’n’bassu. Druhý vznikl pod rukama zvukové voodoo čarodějky Lucie Štěpánkové alias Avsluta, původem z Čech, momentálně působící v Londýně, a uzavírá celé mini album remixem s astrálně uvolněnou atmosférou. Celý projekt neustále balancuje na hranici mezi poslechovou a taneční formou elektronické muziky a zůstává jen na posluchači, která z variant je mu bližší.

V sobotu 28. května se uskuteční celovečerní křest v prostorách Planety Za, pražského klubu Ankali. Na programu je poslech celého alba, živé performance a dj sety.

Info

Ethno Service – NMA (LBD sounds, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Živě:
Ethno Service
28. 5. 2022 19:00
Planeta Za, Praha
Fb událost

foto © se svolením Ethno Service

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Oranssi Pazuzu ve Futurum Music Baru

redakce 08.05.2022

V souvislosti s hudbou finských experimentátorů se skloňují žánry jako psychedelický black metal, avantgardní rock, doom metal, krautrock či ambient.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace