Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.10.2021

Další edice showcasu Eurosonic Noorderslag oznamuje prvních šedesát vystupujících. Na festivalu vystoupí mimojiné Sylvie Kreusch, For These I Love, Daði Freyr, ascendent vierge, Froukje, Mimi Webb, Meskerem Mees a Travis Bird. Nechyní ale ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp. Hudební konference se bude bude konat v Groningenu od 19. do 22. ledna 2022. Vzhledem k nedávnému uvolnění holandských protipandemických opatření bylo rozhodnuto, že festival tentokrát proběhne fyzicky. Letošní edice se bude zaměřovat na španělskou hudební scénu, mezi prvními potvrzenými jmény jsou Carola Ortiz, Daniel Sabater, Dharmacide, Kai Nakai, Rodeo a Travis Birds.

Report z online edice festivalu Eurosonic Noorderslag 2021 čtěte zde

Konference je tradičně doprovázena řadou debat a panelů. Letošní ročník slibuje panel s ředitelem neziskové ekologické organizace Urgenda Marjanem Minnesmou, který byl tři roky po sobě jmenován nejvlivnější osobou v oblasti udržitelnosti. Na konferenci dále vystoupí André de Raaff, nizozemský hudební podnikatel, který chce během příštích pěti let investovat miliardu dolarů do oblasti autorských práv. Řeč půjde i s Mattem Schwarzem z organizace DreamHaus, která v rámci společnosti Eventim Live pořádá festivaly jako Rock am Ring a Rock im Park. V neposlední řadě se představí psycholožka Anne Löhr, která spolupracuje s hudebníky a hudebními profesionály a pomáhá jim vyrovnat se s mentálními důsledky koronové krize a mnoha dalšími.

Info

Eurosonic Noorderslag
web festivalu

Živě:
Eurosonic Noorderslag 2022
19. - 22. 1. 2022
Groningen, Holandsko

foto © Kate Guic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFDF Ji.hlava: Oliver Stone, Jana Ševčíková i současné Bělorusko

redakce 25.10.2021

Jubilejní ročník festivalu zahájí film Když květiny nemlčí, který zachycuje atmosféru v Bělorusku po loňských prezidentských volbách.

Soutěž Mezipater ovládl hlas žen

redakce 24.10.2021

Letošní soutěž vypráví velké lidské příběhy, které zprostředkují autentickou queer zkušenost z celkem šesti světadílů.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace