Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.05.2020

Eurosonic Noorderslag je nejprestižnější evropskou hudební přehlídkou a konferencí, která každým rokem vyzdvihuje jednu ze zemí, aby ukázala největší talenty dané hudební scény. Pětatřicáté vydání akce, které se uskuteční v termínu od 13. do 16. ledna 2021, však reaguje na aktuální situaci s dopadem pandemie koronaviru na hudební průmysl a rozhodlo se zaměřit na celou Evropu, aby znovu zdůraznilo význam evropské hudby.

Jak všichni víme, hudební průmysl byl aktuální situací extrémně zasažen. Festivalové i klubové koncerty byly zrušeny a umělci, kteří uspěli během ESNS 2020, nemohou získat všechny výhody, které jim prostřednictvím ETEP náleží. Řada hudebníků a hudebních profesionálů přichází o velkou část příjmů, někteří dokonce o veškerý příjem. Každoročním posláním ESNS je stimulovat a podporovat oběh evropské hudby na evropském kontinentu i mimo něj. A to je aktuálně důležitější než kdy dříve.

„ESNS pozorně sleduje vývoj situace a ať už lednové vydání naší akce proběhne v jakékoliv podobě, po všech bezprecedentních překážkách může přispět k opětovnému rozvoji evropského hudebního průmyslu. Díky nedávným událostem, které máme všichni v čerstvé paměti, nově nabytým zkušenostem, poznatkům i výzvám, chce ESNS přispět k budování nové budoucnosti co nejvíce konstruktivně,“ píší ve svém prohlášení pořadatelé. ESNS zároveň vyzývá evropské umělce, aby se přihlásili do nového ročníku. Přihlášky lze podávat do 1. září 2020 prostřednictvím formuláře na webové stránce festivalu.

Info

Eurosonic Noorderslag 2021
13.-16. 1. 2021
Groningen, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Festival Mighty Sounds se přesouvá na rok 2022

redakce 21.04.2021

Pořadatelé přesun oznámili s těžkým srdcem a opět prosí všechny své fanoušky, kteří si už zakoupili vstupenky na 16. ročník, aby si je, pokud je to jen trochu možné, ponechali.

Festival Vivat Vila chystá druhý ročník

redakce 16.04.2021

Novinkou festivalu bude kurátorství jedné ze stagí Full Moonem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace