Zprávy / Festivalové

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

Eurosonic Noorderslag tentokrát celoevropský

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.05.2020

Eurosonic Noorderslag je nejprestižnější evropskou hudební přehlídkou a konferencí, která každým rokem vyzdvihuje jednu ze zemí, aby ukázala největší talenty dané hudební scény. Pětatřicáté vydání akce, které se uskuteční v termínu od 13. do 16. ledna 2021, však reaguje na aktuální situaci s dopadem pandemie koronaviru na hudební průmysl a rozhodlo se zaměřit na celou Evropu, aby znovu zdůraznilo význam evropské hudby.

Jak všichni víme, hudební průmysl byl aktuální situací extrémně zasažen. Festivalové i klubové koncerty byly zrušeny a umělci, kteří uspěli během ESNS 2020, nemohou získat všechny výhody, které jim prostřednictvím ETEP náleží. Řada hudebníků a hudebních profesionálů přichází o velkou část příjmů, někteří dokonce o veškerý příjem. Každoročním posláním ESNS je stimulovat a podporovat oběh evropské hudby na evropském kontinentu i mimo něj. A to je aktuálně důležitější než kdy dříve.

„ESNS pozorně sleduje vývoj situace a ať už lednové vydání naší akce proběhne v jakékoliv podobě, po všech bezprecedentních překážkách může přispět k opětovnému rozvoji evropského hudebního průmyslu. Díky nedávným událostem, které máme všichni v čerstvé paměti, nově nabytým zkušenostem, poznatkům i výzvám, chce ESNS přispět k budování nové budoucnosti co nejvíce konstruktivně,“ píší ve svém prohlášení pořadatelé. ESNS zároveň vyzývá evropské umělce, aby se přihlásili do nového ročníku. Přihlášky lze podávat do 1. září 2020 prostřednictvím formuláře na webové stránce festivalu.

Info

Eurosonic Noorderslag 2021
13.-16. 1. 2021
Groningen, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.