Akce

Exit Festival nabízí  v Česku neokoukané hvězdy

EXIT Festival
10. 07. 2024 15:00 - 14. 07.
, Novi Sad, Srbsko

Festival Exit je jedním z největších hudebních a kulturních festivalů v Evropě, koná se každoročně ve městě Novi Sad v Srbsku. Je známý svou širokou škálou žánrů od rocku a elektronické hudby po world music a mnoho dalšího. Kromě hudby nabízí také bohatý doprovodný program. Exit získal ocenění Best Major Festival na udílení cen European Festival Awards celkem dvakrát v letech 2013 a 2017. V roce 2007 získal také ocenění Best Overseas Festival na UK Festival Awards.

Festival letos nabízí pro české diváky neokoukaný program plný velkých hvězd a dává výrazný prostor také nové nastupující generaci umělců. V čele nabitého line-upu stojí rapper Gucci Mane, který se domácímu publiku zatím v Česku nepředstavil, kytarista kapely Rage Against the Machine Tom Morello, kteří nakonec v roce 2022 museli plánovaný pražský koncert ze zdravotních důvodů zrušit, nebo popové mega hvězdy Black Eyed Peas, které naposledy v Česku koncertovaly v roce 2004 a vrací se sem až letos. Kromě těchto jmen se návštěvníci mohou těšit na řadu dalších skvělých umělců jako Rudimental, Alok, John Newman, The Exploited, Ofenbach, Dub FX, Bratři Cavalerovi (Sepultura) nebo vycházející hvězda Baby Lasagna.


Festival se odehrává v unikátním prostředí Petrovaradínské pevnosti v druhém největším městě Srbska, Novim Sadu. Stavba, které se často přezdívá Gibraltar na Dunaji, byla po svém dokončení v roce 1780 považována za nejsilnější pevnost Habsburské monarchie. Takový areál pro více než 20 pódii nikde jinde nenajdete. Nejznámějším z nich je jednoznačně mts Dance Arena, na které se představují největší světová jména elektronické hudby. Letos to budou Carl Cox, Black Coffee, Artbat, Maceo Plex nebo Bonobo. Toto vizuálně propracované pódium je známé díky ikonickým parties až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností. Právě zde lze zažít jeden z nezapomenutelných okamžiků každého ročníku.

Info

Exit Festival 2024
10.–14. 7. 2024
Novi Sad, Srbsko
web

foto © archiv festivalu Exit

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Z festivalu Letiště se stává LET

redakce 30.06.2024

Festival se rozšiřuje v prostoru a zachovává programovou linku plnou hudby, workshopů a divadelních performance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace