Akce

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

Fæ Bestia + Petr Bursa + hosté
09. 08. 2024 19:30
Underdogs', Praha

Nové EP Heart Transplant pod jménem Fæ Bestia vydává mladá zpěvačka a producentka Josefína Trantinová. Autorka je vítězkou poslední výzvy Bastl Electronic Track, kterou letos v březnu v rámci hudební ceny Vinyla získala za svůj singl Drill. Také tento track o světovém konfliktu je součástí velmi intimní elektronické nahrávky, jejímž prostřednictvím autorka zachytila období, v němž prošla důležitou životní proměnou.


Během přípravy nahrávky prošla Fæ Bestia zásadní životní proměnou. Myšlenky zachycující tuto proměnu a bojování s ní nejvíce vystihuje song Turn The Card Over, kde hostuje violoncellista Keishiro Mikawa. Jako první z EP vznikla skladba Drill. Tento klubový track je precizní i špinavý zároveň a porotu na něm mj. zaujalo, jak moc hudebnice dokázala svůj barokní zvuk technicky i kompozičně posunout, aniž by slevila z překvapivosti. Tematicky skladba pojednává o světových konfliktech.

Album vychází digitálně 21. června 2024. Skladby napsala a produkovala Fae Bestia, o mastering se postaral Tomáš „Gaex“ Karásek. Křest EP se chystá 9. srpna v pražském klubu Underdogs', kde svou debutovou desku Heart's Halo pokřtí také spřátelený hudebník Petr Bursa. Hosty večera budou sxilence, DJs divinity statue, no</3mi a scivia.

Info

Fæ Bestia
Fb interpretky

foto © se svolením hudebních cen Vinyla

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace