Zprávy / Nové desky

Fall From Everest s druhým singlem

Fall From Everest s druhým singlem

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.08.2020

Electro/metalcoreoví Fall From Everest z Prahy stupňují napětí před vydáním debutové desky St. Nightmare’s Day. Po úvodním melancholickém singlu k. přichází čtveřice s výbušnou a přímočarou skladbou Gasoline, Ready!, kterou fanoušci měli možnost slyšet již na koncertě v Divadle Archa, kde dokonce proběhlo premiérové promítání videoklipu k této skladbě.

“Mám dost toho tvýho útlaku! Ať se děje, co se děje, přežiju ho!” To je hlavním posláním skladby Gasoline, Ready! Ať už se jedná o politický útisk nebo “obyčejnou” šikanu, pohár trpělivosti už přetekl. “Zapálíš mě a necháš mě tady ležet v plamenech? Zvládnu to, jsem totiž z kamene,” vykřikují sborově Fall From Everest. Vzdor a rezistence jsou rovněž tématem samotného videoklipu Gasoline, Ready!, jehož produkci tentokrát kapela svěřila do režijních rukou zkušeného tvůrce a frontmana kapely Severals v jedné osobě Dominika Fencla. Za produkční i herecké asistence celého týmu pomocníků vznikl klip s hororovou sektářskou atmosférou. Specifické prostředí zdánlivě opuštěného rozbořeného domu perfektně dotváří masky z dílny Kláry Žemličkové, které umělkyně vytvořila přímo na míru příběhu.

Dlouho připravované album St. Nightmare’s Day, které si od 13. září budou moct užít nejen příznivci posthardcoru, ema nebo metalcoru, natáčela kapela s Pavlem Chyškou v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická deska je protkaná desítkami vzájemných textových i instrumentálních referencí.

vstupní prohlídka kapely zde

Info

Fall From Everest
web kapely

foto © Eliška Sedláčková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace