Zprávy / Festivalové

Fekal Party, splašky a grindové šlágry

Fekal Party, splašky a grindové šlágry

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.06.2015

Sundej tu masku naivko! Před tímhle smradem nikam neutečeš. Hluboko v podzemí, kam prosákly splašky z vašich záchodů, koupelen a kuchyňských odtoků se po staletí nahromadily ty nejodpornější hnusy, které se v temnotě nerušeně mísily, kvasily, bublaly a množily až vytvořily zárodek nové primitivní formy života ve své nejstrašnější hnilobné podobě. Černočerná bzučící hejna zmutovaných much ho provází na jeho triumfální cestě šokovaným městem, které se propadá do nepopsatelné hrůzy a smradu. Přichází sedmnáctá Fekal Party.

Co probudilo tuhle stvůru k životu? Odpověď je jednoznačná, španělská ikona goregrindu, Haemorrhage. Po dlouhých letech se je konečně podařilo ukecat a je symbolické, že jejich první vystoupení na Fekal Party proběhne právě k 25-tiletému výročí založení kapely. Jejich diskografie je natřískaná tolika alby, splitky, živáky, a minialby všech možných formátů, že pro ortodoxního sběratele jejich tvorby je touha vlastnit kompletní sbírku skoro až celoživotním koníčkem. Patologické oblečky, makety amputovaných částí těl, vždy naprosto šílenej zpěvák Fernando či blonďatá kytaristka Ana, která je vizuélně trochu podobná popové Madonně, to jsou Haemorrhage.


Polská Antigama uspokojí všechny, kteří hledají v záplavě kapel hlavně originalitu. Dle svých slov hrají alternativní grindcore, ale ještě lépe a výstižněji zní označení kontrolovaný chaos. Kapela je na scéně 15 let, nápady jim nechybí, což ocenila vydáním dvou alb i americká stáj Relapse. Co se týče živéh vystupování, Antigama koncertuje jen sporadicky, o to vzácnější jejich vystoupení bude. 2 Minuta Dreka, italskej goregrind, který se často honosí provokativním přídomkem porno goregrind. Pro Vvás, kteří milujete kulty jako Meat Shits, C.S.S.O. nebo Anal Cunt, nejsou tihle Taliáni jistě žádnou neznámou bandou. Jejich vokalista Brandy je zajímavou a nepřehlédnutelnou postavou evropské grindové scény a na FP vystoupí již podruhé, tentokráte však s rozšířenou sestavou o druhou kytaru.


Austrálie a Francie, to jsou země, ze kterých k nám poslední dobou proudí nejzajímavější grindové nahrávky. Konkrétně z Francie vybírají pořadatelé do line-upu FP úplně nejraději. Po klasických bombách jako Blockheads, Inhumate či mladších Warfuck, Unsu, Trepan Dead, můžete letos poznat další nadějné mlaďochy, kteří si už Evropu sjeli několikrát a to Whoresnation. Živelnej, rychlej a nadupanej grindcore. Příznivce CBT, LDOH či Dead Infection potěší určitě zlanaření portugalských Grunt, latexově maskované trio vydává letos novou desku u tuzemských Bizarre Leprous a jejich vystoupení by mělo být náplastí za zrušený koncert před několika lety.


Francouzská Kaliyuga uhranula všem na loňském Obscene Extreme festu a je dobře, že si tihle sympaťáci se zpěvačkou ve svém středu zaškrtli datum Fekal Party ve svém koncertním programu pro tento rok. Atypický grindcore snoubící se s crustem a vynalézavým kytaristou z Alžírska. Pokud se mluví o guttural slamu ve spojitostí s Českou republikou, můžete si být jisti, že se mluví o Epicardiectomy. Po dvou vydaných albech se jim podařilo to, co se jiným nepoštěstilo za celou svoji kariéru. Neustále jsou někde na cestách, dostali se do pozice, kdy už vlastně musí odmítat. Momentálně mají před sebou turné po USA, které zahrnuje i účast na několika velkých festivalech. Brněnští Mincing Fury and G.C. o Q.D. jsou již po těch letech vlastně stálicí na tuzemské grindcore scéně. Poslední studiovku vypustili do oběhu před 5 lety a v kuloárech se šušká, že se prý něco chystá.


Nadpozemské blast core trio Perfecitizen budou na FP představovat letošní album Corten, které je ještě úchylnější než jejich dva roky starý debut. Pražští Mörkhimmel natočili loni skvělou desku Ostří černé kosy zní, se kterou si přilepili na čelo samolepku "českej Bolt Thrower" a to právem. Old schoolový death metal skloubící se s crustem a českými texty, které v jejich podání vyznívají při téhle kombinaci až nečekaně dobře. Obliterate, jsou jedna z nejstarších a stále fungujících kapel ze Slovenska, kteří svůj vymakaný death/grind brousí se stejným odhodláním už 23 let. Pražská Diphteria v posledních letech řádně přitvrdila, sestavu apdejtovali o nového vokalistu a kytaristu, kteří core/grindovou ropuchu nakopli o level vejš. High Purity z Brna jsou bez nadsázky jedna z nejzajímavější mladých grindovek v republice. Z Hranice na Moravě dorazí thrash/grindový Konfident, kteří drtěj už nějakých 15 let a ještě v žádném případě nehodlají odejít do důchodu. U brutal death metalových Congenial Anomalies v československém složení je fuck, jestli vystoupí s živým bubeníkem nebo automatem, 3 roky na scéně, debut venku a velké plány před sebou.

Info

17th Fekal Party
29. 8. 2015 12:00
Modrá Vopice, Praha
Vstupné: 500,- v předprodeji / 550,- na místě

www.facebook.com/events/727507757317671
www.facebook.com/fekalparty
www.myspace.com/fekalpartyfest
www.facebook.com/neonarcis

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace