Zprávy / Festivalové

Festival Břeh podruhé v Ostravě

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2024

Tento víkend rozezní stěny kulturního centra Provoz v Ostravě druhý ročník jednodenního festivalu Břeh. Jde o hudební multižánrový happening z produkce provozáckého týmu.

„Břeh je celoročním vyvrcholením naší dramaturgické rozkročenosti. Provoz si celkově zakládá na tom, že dává prostor projektům napříč žánry, nejsme nijak vyhranění, a to platí nejen o hudbě, ale také o našich literárních nebo výtvarných akcích (Inverze, LUFT). Máme super hudební dramaturgickou radu, kde jsou Tomáš Homolík, Linda Wojnarová, Jan Valigůra a Nela Červená, všichni mají svůj originální pohled a favorizované žánry, takže když to dáte dohromady, vznikne Břeh – festival, kde se mísí hardcore a punk s moderní elektronikou. Společným jmenovatelem ale zůstává aktuálnost, všichni vystupující patří k tomu nejlepšímu, co lze v československém alternativním prostoru najít,“ vysvětluje ředitel Provozu Jan Dvořák.

Celkem na festivalu vystoupí osm kapel a umělců. Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn. Kromě českých účinkujících jsou v programu i dva interpreti ze zahraničí. Konkrétně se jedná o punkovou kapelu z Islandu GRÓA, která má za sebou například živé vystoupení v legendárním radiu KEXP, nebo francouzského chameleona Ryder The Eagle.

Info

Břeh
15. 6. 2024 15:00
Kulturní centrum Provoz, Ostrava
Fb událost

foto © Eloïse Labarbe-Lafon (@bambivader)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace