Akce

Festival Bukolika odhalil lineup

Bukolika
26. 07. 2024 19:00 - 28. 07.
, Přelouč

Lesík za Přeloučí bude na konci července opět bzučet životem. Festival Bukolika, nominovaný mimojiné na Ceny Vinyla 2023, zveřejnil program i téma nadcházejícího 8. ročníku. Letošní ročník Bukoliky nese poetický podtitul “The Root, the Spring and the Fountain” a tematicky odkazuje k triádě vyhoření, přerodu a nového začátku.

Festival si zakládá na precizní hudební dramaturgii, kterou mají na starost mimo jiné členové domácích hudebních labelů Unizone a Gin&Platonic. Letos tak dojde na českou premiéru taiwanského producenta B E N N či na masivní cardio workout s maskovaným kodaňským DJem Hedo Hydr8. Po několika letech se naopak do Česka vrací londýnský producent Klahrk nebo italský multiinstrumentalista Capiuz. V pátek se představí také Gabriel Gifford se svým osobitým mixem experimentálního popu, deconstructed club music a spirituálního jazzu nebo maďarský zvukový kutil Kin Teal.


Dramaturgie Bukolika je také typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby. Letos tak zazní live sety od bratislavské producentky Lénok, domácího projektu Sorbitol Drops nebo litvínovského rappera Ludvíka Šavela. Ani místní DJs nebudou stát v koutě - za decky se představí Count, tvyks, wyxie nebo kolínská crew Radio Labe, která letos kurátoruje menší lesní stage nazvanou Revír Labe 27.

Důležitou součástí Bukoliky jsou i performance nebo site-specific instalace, které pro festival připravují etablovaní umělci a studenti různých uměleckých škol. Program letos rozšíří i pásmo přednášek a workshopů věnovaných tématům spojeným s udržitelností, ekologií nebo ochranou životního prostředí. V souladu s leitmotivem letošního ročníku si tak návštěvníci budou moci poslechnout přednášku o včelařství, ba dokonce si odnést domů i cenný artefakt - sklenici medu stáčeného přímo pro návštěvníky festivalu.

Info

Bukolika
26.–28. 7. 2024
Přelouč
Fb událost

foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace