Zprávy / Festivalové

Festival Holostok oživí pohraničí

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.05.2024

Umění, otevřenost, komunita. To všechno se spojuje ve festivalu Holostok, který v západočeském pohraničí tvoří prostor pro nezávislou kulturu, za kterou se každoročně sjíždějí stovky lidí. Multižánrový festival se uskuteční ve dnech 21. až 23. června 2024 v Holostřevech u Stříbra.

Program Holostoku je nabitý známými jmény české hudební scény, jako jsou I Love You Honey Bunny nebo Mutanti hledaj východisko, ale představí i lokální uskupení, které velká pódia teprve dobývají. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu žánrů od rocku, indie popu až po elektronickou hudbu nebo jazz. „Holostok je pro nás v kapele srdeční záležitost i bezpečné útočiště,“ říká Viktor Eberle, klávesista Marcel Gidote’s Holy Crab a jeden ze spoluorganizátorů festivalu. „Rodinná atmosféra i pečlivě vybraný program dávají dohromady festivalový zážitek, který jen tak někde nenajdete.“ Krabi se na stagi v areálu bývalé barokní fary objeví v sobotu večer. Kromě nich se představí třeba Treska Jednoskvrnná, Jiří Imlauf (Houpací koně) a svůj nový hudební projekt přiveze i Palma.


Kromě hudby festival nabízí prostor i pro milovníky divadla, poezie a umění v podobě několika představení, výstav, workshopů či slam poetry. Na své si i přijdou rodiny s dětmi, na které program nezapomíná. Nejen proto se kolem Holostoku stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Info

Holostok
21.–⁠23. 6. 2024
Holostřevy
Fb událost

foto © Ondřej Plecháč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace