Akce

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

Kukokli
19. 07. 2024 15:00 - 21. 07.
Kostel a okolí, Horní Vítkov

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli. Jeho sedmý ročník o víkendu od 19. do 21. července oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. Kukokli není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a idylické okolní přírodě. Kukokli je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

Program se odehraje na scéně v beduínském stanu, pod širým nebem na louce u kostela i přímo v kostele. Zahrají a zazpívají Prago Union & live band, Circus Brothers, Toot Ensamble, Branko´s Bridge, Marcel Gidote´s Holy Crab, SERGE X, HihiHahaholky, QUIM, a hudební hosté ze sousedního Německa.


Divadelní část zahájí taneční site specific performance Picturam. Kolektiv, fungující od roku 2016 ve složení Karolína Křížková, Eva Stará, Andrea Vykysalá, přiveze pouliční představení Letkyně – poetickou sondu do světa letectví, kde výšiny, lety a pády působí také jako analogie světa novocirkusového umělce. Shrex, fraškoidně absurdní konverzační komedie se Simonou Lewandowskou, Radkem Lajfrem a dalšími herci, se dotkne generačních témat Gen Z. S akrobatickým vystoupením na závěsném laně se po roce na festival vrátí Alžběta Tichá. Součástí doprovodného programu bude ukulele workshop, zkrášlovací stánek, přednáška o historii kostela a jóga.

Info

Kukokli
19.–21. 7. 2024
Kostel a okolí, Horní Vítkov u Liberce
Fb událost

foto © Lukáš Veselý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace