Zprávy / Festivalové

Festival Lunchmeat ohlašuje první jména

Festival Lunchmeat ohlašuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.05.2022

Lunchmeat Festival se bude konat v různých lokacích po celé Praze v šesti dnech od 26. září do 1. října. Každoroční mezinárodní přehlídka věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění ohlašuje svůj 13. ročník a s ním zástup oceňovaných umělců z různých částí spektra současné hudební a vizuální tvorby.

První várka prozrazených jmen obsahuje například vizionáře elektronické hudby Toma Jenkinsona alias Squarepushera, který zahraje pod svojí nejslavnější přezdívkou v České republice vůbec poprvé. Mike Paradinas známý jako µ-Ziq je další devadesátková legenda v line-upu Lunchmeatu. Zakladatel proslulého vydavatelství Planet Mu přijede do Prahy uvést svůj nový materiál, který natočil po dlouhých třinácti letech. Producent Holy Other se také vrací s novou deskou po bezmála dekádě, otce witch housu doplní audiovizuální umělec Pedro Maia a exkluzivně také Sian O'Gorman z umělecké platformy NYX. Berlínská hudebnice JASSS, jeden z velkých objevů loňského roku, pozve posluchače do vtahující, multisenzorické podívané své performance A World of Service vytvořené s Benem Kreuknietem.

„Vracíme se s nabitým programem, který po dvouletých omezeních způsobených pandemií konečně může představit umělce a umělkyně z celého světa,“ říká Jakub Pešek, zakladatel Lunchmeat Festivalu. Jako každý rok Lunchmeat nabídne výjimečná vystoupení současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních vystoupení, která momentálně hýbou mezinárodní scénou. Legendy se v jeho programu potkávají s aktuálními objevy i domácími hudebníky. „Chceme našim návštěvníkům nabídnout přehled toho nejlepšího, co se aktuálně děje na současné klubové i umělecké scéně. Každá noc festivalu je koncipována tak, aby nabídla výjimečné koncerty, vtahující audiovizuální performance i možnost si zatancovat,“ dodává Pešek.

Letošní ročník Lunchmeatu bude svědkem světové premiéry spolupráce mezi Lucy a Wanton Witch, dvojicí výrazných osobností fúzujících své styly. Pod jménem Karenn vystoupí duo legend bass music Blawan a Pariah, kteří společně vzývají čirou fyzičnost techna a eskapismus klubové noci. Ponuré vize městské hniloby a hlučné sonické fikce uvede rapper Blackhaine, velký objev letošní hudební sezóny.

Producent TSVI a A/V umělec Seven Orbits pod hlavičkou projektu Paraadiso vytváří celostní umělecký zážitek, která vychází z kolektivní fyzické zkušenosti starověkých obřadů. Lucas Guttierez vytváří digitální audiovizuální manipulace v reálném čase doprovázené zvuky, které čerpají z experimentálního techna, glitche, bass music a broken beatu. Cloudhitects postaví úchvatné digitální cloudové stavby. Nenápadná scénografie světla, kouře a stínů z dílny vizuální umělkyně Mika Oki doprovodí delikátní beatové konstrukce producentky SKY H1.

Stejně jako každý rok nabídne Lunchmeat exklusivní umělecká spojení iniciovaná festivalem. V Praze usazená producentka Iana Koroleva vystupující jako rlung se spojí s Tasyou ze Studia Lunchmeat. Ancestral Vision, výrazné nové jméno pražské scény, bude těžit ze spojení s vizuálními umělci h5io6i54k a RealityCongress. Další jména do programu letošního Lunchmeatu přibydou v následujících měsících.

Info

Lunchmeat Festival 2022
26. 9. - 1. 10. 2022
Praha
web festivalu

foto © se svolením Jasss

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Lettuce spojili síly s Bootsym Collinsem

redakce 20.06.2022

Formace honosící se nominací na ceny Grammy 2019 za Nejlepší instrumentální album roku vyráží s vydáním desky na světové turné. Ukážou se i u nás.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace