Zprávy / Festivalové

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.08.2022

Projekt Barrák music hrad letos slaví již třetí rok fungování. Od prvopočátku byl jeho součástí, kromě jednodenních koncertů, také festival Metal!!! Ten se letos poprvé bude konat dokonce dva dny, a to v sobotu 20. a v neděli 21. srpna.

Z ostravského hudebního rybníčku se tak můžete těšit na Syridas a Nahum. Českou scénu zastupují dále brněnští death metaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell. Ujít byste si rozhodně neměli nechat vystoupení kapely Sněť orientující se na old school death metal.

Ze Sibiře pochází blackmetalová kapela Welicoruss. Jejich původ je v hudbě slyšet, nese v sobě atmosféru hlubokých sychravých lesů, písní šamanů nebo moc zapomenutých bohů. Ze Slovenska dorazí Catastrofy, britský death metal/grindcore zastoupí Basement Torture Killings. Do výšin stoupá kapela Groza z Německa. A i když nepatříte mezi fanoušky black metalu, určitě vás zaujme. Ze slunného Španělska dorazí vytříbený thrash Angelus Apatrida. Nejde o poslední účinkující ze zahraničí. Z Rakouska přijedou Schirenc plays Pungent Stench a mezi jedny z hlavních účinkujících rozhodně patří finská grindcorová skupina, založená již v roce 1993, Rotten Sound.

Headlinerem festivalu se stane ikona grindcore, Napalm Death, kteří pro ostravské publikum nejsou nováčky. Vystupovali již v klubu Barrák. Tehdy ale jako předkapela a neměli tolik prostoru. Tentokrát však předvedou svou show v plné parádě a fanoušci se mohou těšit na pořádný grindcore set.

Info

Barrák music hrad:
Metal!!!
20.–⁠21. 8. 2022
Slezskoostravský hrad, Ostrava
Fb událost

foto © Lukáš Bandura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace