Zprávy / Festivalové

Festival Michalský výpad odhaluje program

Festival Michalský výpad odhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2021

Tento rok již po osmé proběhne v historickém centru Olomouce Festival Michalský výpad (FMV). Letošní ročník bude, stejně jako ten minulý, probíhat pod šapitó v zahradách uměleckého centra Konvikt, a to 11.-12. června 2021. Pro návštěvníky je připravena pestrá selekce předních interpretů české elektronické scény, ale také zajímavý doprovodný program.

Festival odstartuje v pátek v podvečer olomoucký DJ Kurzola. Po setmění bude následovat projekce krátkometrážního dokumentárního snímku Rytíři Bastlíři (jehož autorem je bývalý student Univerzity Palackého Jiří Šlofar), na který naváže film 24 Hour Party People. Snímky uvedeme ve spolupráci s univerzitním spolkem Pastiche Filmz. Páteční večer uzavře společný DJ set Surreality a Makropula.

Sobotní program nabídne především tuzemské hudebníky, přičemž jedním z největších lákadel bude vystoupení Exhausted Modern, který se svou hudební produkcí sklízí úspěchy po celém světě. Ke své tvorbě používá především analogové a modulární syntezátory a na FMV vystoupí v živém setu. Druhý živý set pak na parkáně Konviktu předvede také Nathan Solo. Se svými DJ sety se představí Dash, Raleigh, Plast, PSJ, Oli_N, St. Jakob, Chekay a také pořadatel FMV Kosmic Skaut.

V průběhu festivalu bude také možnost navštívit workshop Nikol Strobach, která vysvětlí základy vytváření zvuku na modulární syntezátory, přičemž hlavní specialitou workshopu bude snímání zvuku z živých rostlin. K zakoupení budou produkty od lokálních rukodělných projektů.

Info

Festival Michalský výpad
11.-12. června 2021
parkán na Konviktu, Olomouc
fb události

foto © se souhlasem FMV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People bude

redakce 25.06.2021

Slovo Hope v názvu festivalu není náhodné. Je vyjádřením naděje, že se kulturní život brzy vrátí do normálu a vyčerpávající období pandemie pomalu skončí.

Colour Meeting je tady

redakce 24.06.2021

Hvězdami letošního ročníku festivalu Colour Meeting jsou výrazné ženské osobnosti evropské world music a české alternativní scény.

Začína festival Sensorium - Beyond The Sound

redakce 23.06.2021

Netradičné živé vystúpenia aj koncerty cez telefón pre jedného. Virtuálna realita, klimatický futurizmus aj hudba ako protest.

Festival v ulicích rozehraje o víkendu centrum Ostravy

redakce 23.06.2021

Do centra města se po roční přestávce vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

United Islands of Prague přiveze zahraniční i tuzemské hudebníky

redakce 20.06.2021

Odvážná dramaturgie návštěvníkům představí ty nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů.

Flaam festival predstavuje line-up

redakce 20.06.2021

Nórskych art-punkových Pom Poko, taliansku italo disco hviezdu Mind Enterprises, nemecké duo Ätna či austrálskeho producenta Krisa Bahu, doplní česko-slovenská špička.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace