Zprávy / Festivalové

Festival SodaPop vypustil herní algoritmus

Festival SodaPop vypustil herní algoritmus

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.03.2022

SodaPop je první akce svého druhu, která dává jedinečnou možnost návštěvníkům zapojit se do příprav a ovlivnit podobu festivalu. Koncept je založený na nejnovějších trendech a propojuje digitální svět s tím reálným. Samotný festival je vyvrcholením cesty plné zábavy a rozhodovacích procesů, které návštěvník zažívá od momentu zakoupení vstupenky, a může rozhodovat o tom, jak bude jeho SodaPop vypadat, chutnat i znít. Srdcem SodaPopu je algoritmus, který návštěvníkům dotáhne finální zážitek k dokonalosti. Pro všechny držitele vstupenek právě odstartovalo první hrací kolo. SodaPop ve dvou dnech od 12. do 13. srpna slibuje v hradeckém multifunkčním Parku 360 kromě netradičního zážitku exkluzivní zahraniční hudební hvězdy, jako jsou Anne-Marie, Jason Derulo, Masked Wolf či Little Big.

Cílem SodaPopu je sjednocovat a vytvořit svět plný tolerance, ve kterém každý může být sám sebou, cítit se bezpečně a sebevědomě. Každý má ale jiný vkus a jiné zájmy. Proto vznikly tři základní archetypy - UNICORN, HOMIE a MAIN CHARACTER, které pomohou fanouškům užít si festival na maximum. S unikátním projektem přichází zkušený tým Ameba Production, který stojí za festivalem Rock for People, hudební konferencí Nouvelle Prague a desítkami koncertů zahraničních interpretů ročně.

Jednoduchý kvíz každému napoví, jaký archetyp se k němu hodí a následně společně se svým týmem bude moci v osmi kolech rozhodovat, jak bude vypadat jeho SodaPop svět (například podoba merche či CZ/SK lineup). Pokud se někdo nebude cítit ani jako jeden z archetypů, má možnost zvolit si neutrální tým SodaPop Fan, a nepřijde tak o jednotlivá hlasovací kola. Čím dříve si návštěvník vstupenku zakoupí, tím se bude moci zúčastnit více kol a bude moci ovlivnit více věcí.

Festival Unicorn je prostě jednorožec. Extrovert s otevřenou myslí. Křiklavé, pastelové barvy, crazy makeup, unikátní a pestré oblečení. Třpytky? Všude. Žádná párty mu není cizí, užívá si festival opravdu naplno a žije, jako by nebylo zítra. Unicorn poslouchá pop a taneční hudbu. Ambasadorkou Unicornů je influencerka Terysa.

Homie je každého nejlepší kamarád. Zábavný, komunikativní a mírumilovný. Preferuje pohodlí před přehnaným stylem. Životem proplouvá bez starostí, chce chillovat a problémy spíš neřešit. Ve sluchátkách mu hraje cokoli od hip hopu po folk. Homie ambasadorem je Martin Creep.

Main Character je introvert a tišší člověk. Melancholický, přemýšlivý, miluje knihy, čtení a nevadí mu být chvíli o samotě. Preferuje černou pro její jednoduchost aka black is the new black. Má široký hudební záběr, od popu, přes indie po rock. Fallenka zastupuje tým archetypu Main Character.

SodaPop cílí na generaci Z, u které rezonují témata jako hate free culture, LGBTQ+ rovnoprávnost a duševní zdraví. Tato témata budou rezonovat i napříč festivalem. Dramaturgie festivalu tak odpovídá nejnovějším trendům nejen v hudbě, ale i doprovodném programu. Na návštěvníky čekají nejnovější technologie jako metaverse, e-sport a témata biohackingu, kryptoměn, ESG a slow fashion. SodaPop chce být majákem pro generaci Z v oblasti hudby, živé zábavy, trendu, stylu a dalších, fungující platforma (SodaPop Concerts, SodaPop Podcast, SodaPop Fashion, SodaPop Dating...).

Dramaturgie SodaPopu je založena na kvalitní hudbě bez žánrových hranic, která sleduje aktuální trendy. Ve dvoudenním programu se na pódiích vystřídají světové hvězdy, ale i největší talenti domácí scény. V prvním kole pořadatelé oznámili sedmnáct jmen, které tvoří první půlku lineupu. Fanoušci se tedy mohou těšit na další podobnou várku hudebních hvězd. Největší hity Anne-Marie, Jasona Derula a Little Big dosahují dohromady na YouTube až neuvěřitelné 3 miliardy zhlédnutí.

Info

SodaPop
12.–13. 8. 2023
Park 360, Hradec Králové
web

Předprodej vstupenek odstartoval v pondělí 14. března v síti GoOut.net a první limitovaná edice za nejlevnější cenu se vyprodala během jednoho dne. Nyní je v prodeji druhá limitovaná edice vstupenek na jméno za 2 190 Kč v počtu 2 000 ks.

foto © se svolením Ameba Production

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace