Akce

Festival Spontana na kraji Brna

Spontana
23. 09. 2023 17:00
, Brno

Spontana 2023 volně navazuje na Spontanou 2013, koncept ale zůstává stejný. V podvečer odstartují kapely po kterých navážou až do ranních hodin Djs.

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles. A kde se bude Spontana odehrávat? Na kraji Brna, na dostupném místě od MHD, auta nechte doma. V den akce zveřejní organizátoři přesnou lokaci i s plánek jak se na Spontanou dostanete. A na koho se můžeme těšit?

Pulsar se inspirují temperamentem a syrovostí post-punku, aby na tomto základě vytvořili svou vlastní hudební vizi zahrnující další žánry jako psychedelii nebo noise. Písničkář Rabbit Slow vypráví příběhy o hledání lidské identity a domova. Jeho skladby sálají intimní melancholií. Degens, experimentální a neandrtálský brněnský noise-rock. Představte si moře degenerativního noise-rocku počátku 90. let smíchané s nekonformním punkovým přístupem a mraky podivného avantgardního ražení do dřeva a dostanete se poněkud blízko k tomu, čím Degens jsou. Členové kapely ex-Enten Og Eller.


Kytarová hudba, co mění barvu jak chameleon na tripu a neustále se dere dopředu, to jsou Kluci od dolního nádraží (KODDN). Projev tohoto tříčlenného ansámblu se základnou v Brně se rozprostírá na pomezí alternativního metalu, matematiky a post-hardcoru, na posledním albu navíc s podporou hutných, dystopií načichlých elektronických ploch. Slať. Představovat tuhle brněnskou stoner-sludgovou formaci je až skoro formalita. Pokud by ale někdo náhodou neměl tu čest tak se může těšit na pořádný bahno doplněný „jemným hláskem“ Jany. MMNK aka Můry mají nárok na kremaci jsou ujetý, ale sakra skvělý. Na nějaký škatulkování rovnou zapomeňte, tady jde o samozvaný „whitetrash”, hudbu vlastního „multiuniversa”. Tato čtveřice si pohrává nejen se slovy, ale i s šílenou show kterou během svých koncertů pumpují do lidí.

??????!??? Že vám tenhle projekt nic neříká? Není se čemu divit, jedná se totiž o staro-novou brněnskou formaci, která nás všechny mile překvapí. A kdo by neměl rád překvapení, že? Po kapelách převezmou štafetu krumlovský Djs ze soundsystemu SPOK force. Očekávejte z jejich desek nálož techna, acidu až po tribe. A je jen na nás, do kdy budou roztáčet svý hvězdný kola.

Info

Spontana
23. 9. 2023 17:00
Brno
Fb událost

foto © Jan Svora

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Space X uvede Davida Boultera, Arveho Henriksena nebo nový projekt HRTL

redakce 13.09.2023

Podzemí skvostu pražské funkcionalistické architektury obsadí koncerty, křty nových alb i výstavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace