Zprávy / Festivalové

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.07.2022

Počas festivalu YouTopia sa v koncom septembra v Trnave bude po tretíkrát odovzdávať ocenenie pre Najlepší slovenský videoklip. Do súťaže sa môžu autori videoklipov prihlásiť do 22. augusta.

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne. Cena pre najlepší slovenský videoklip sa na festivale digitálnej kultúry YouTopia udeľuje od roku 2020. Prihlásiť sa môže každý, kto je občanom Slovenskej republiky alebo tu pôsobí. Stačí, aby bol videoklip pre slovenského interpreta zverejnený na akejkoľvek streamovacej platforme v čase od 1. júla 2021 do 30. júna 2022. O víťazovi súťaže v tomto ročníku rozhodne päťčlenná porota, do ktorej si zasadne aj víťazka minuloročnej súťaže, režisérka Jay Walker. Po druhýkrát do poroty zasadne animátor a režisér Andrej Kolenčík a oblasť hudobného priemyslu zastúpi tentoraz Michal Berezňák, šéf LALA Slovak Music Export. Scenáristku Ivanu Sujovú mnohí určite poznajú ako výkonnú a programovú šéfku festivalu animovaného filmu Fest Anča a päticu uzatvára Filip Kováč, ktorý ma za sebou nielen skúsenosti z práce v hudobných vydavateľstvách, ale aj ako organizátor vlastných hudobno-vizuálnych podujatí.

Festival YouTopia vznikol v roku 2019 na pôde trnavského kultúrneho centra Malý Berlín. Prináša to najlepšie a najpozoruhodnejšie zo sveta internetu. Tematické workshopy, koncerty známych mien najmä z rapovej, trapovej a elektronickej scény, diskusie s autormi virálnych klipov a videoremixov či prednášky o aktuálnych internetových javoch. YouTopia navyše presúva obľúbené videoklipy z displejov mobilov a počítačov na veľké plátno, aby ste si ich mohli vychutnať ako v kine.

Info

YouTopia
web festivalu

foto © se svolením festivalu YouTopia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

OFF Festival ohlašuje další jména

redakce 25.07.2022

Dědicové polské coldwave vlny, kteří od Lykke Li převzali nejen své jméno, ale i talent pro vyvolávání melancholie? Mnoho dalšího na letošním OFFu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace