Zprávy / Festivalové

Festival? Zastav se na Moment!

Festival? Zastav se na Moment!

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.06.2015

"Cože, festival přímo v městském parku? Sea+Air, Ille a Longital uprostřed města mezi stromy? Počkej, za dobrovolné vstupné? Utopie květinových dětí anebo akce, která naváže lano na tradici kopřivnických festivalů?" Druhý ročník festivalu Moment!, který loni proběhl pod kopcem Červeného kamene, zavítá tentokrát přímo do městského parku (Sad Dr. Edwarda Beneše) v Kopřivnici.

Díly skládanky do sebe pozvolna zapadají a vy se tak můžete těšit v sobotu 20.6 na odvážný a pestrobarevný program, který začne úderem poledne. Na hlavní scéně v parku se v průběhu odpoledne vystřídájí indierockoví Sea + Air, kteří už otevírali koncerty Sufjanu Stevensovi, Woven Hand, White Stripes nebo Flaming Lips, bratislavští Longital s novou deskou a bubeníkem v zádech, citlivá a křehká Ille anebo folková písničkářka s akordeónem Beata Bocek.


Během dne si budete moci také nechata pomalovat obličet, žonglovat, tančit, zůčastnit se různých workshopů anebo spolu s dalšími příchozími jamovat. Nespočet dalších vystupujících a kompletní představu o lineupu a jiných podrobnostech lze nabýt na stránce události.

"Žádný festival, pod kterým jsem byla podepsaná, nebyl oplocen. Tak je to i letos, kdy festival proběhne v centru Kopřivnice, v Sadu Dr. E. Beneše a blízkých klubech. Přiblížili jsme akci k lidem, park i [árt té kafé] Mandala jsou bez bariér a vstupné bude dobrovolné," přibližuje za organizátory Petra Poletucha a dodává, že venkovní program potrvá tak, aby nerušil noční klid. "Posledním představením v parku bude LiveLab exhibice - outdoorová projekce od VJ Jaamora, kterou pozorovatele zaručeně překvapí," slibuje a dodává, že poté se program přesune do přilehlých klubů. Příspěvky na festival v hodnotě vyšší jak 200 Kč budou zařazeny do tomboly o hodnotné ceny.

Info

Festival Moment!
20. 6. 2015 12:00
Sad Dr. Edvarda Beneše, [árt té kafé] Mandala, Music Club Papaya
Kopřivnice

www.facebook.com/events/1491033694510933
www.festivalmoment.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Téma letošního PAF Olomouc je Domino

redakce 27.10.2020

Téma PAFu 2020 si organizátoři vypůjčili z klasické deskové hry založené na poklidné koncentraci, logických kombinacích a mnohých proměnách.

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.