Zprávy / Festivalové

Filmový festival Hommage à Kieślowski v Sokołowsku po páté

Filmový festival Hommage à Kieślowski v Sokołowsku po páté

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.07.2015

Filmový festival Hommage à Kieślowski v Sokołowsku je výjimečnou a jedinou filmovou akcí na světě, která se věnuje výlučně tvorbě vynikajícího režiséra Krzysztofa Kieślowského (1941-1996) a je určena obdivovatelům jeho filmů. V tomto roce se uskuteční již popáté, a to ve dnech 4. – 6. září 2015 pod záštitou paní Marie Kieślowské. Hlavní slogan letošního ročníku zní: "Životní náhody, náhodné životy" a klíčovým filmem bude letos snímek Náhoda Krzysztofa Kieślowského. Proběhne tak projekce režijní verze tohoto filmu v zrekonstruované podobě.

Bogusław Linda, ale také další spoluautoři tohoto legendárního snímku, se v Sokołowsku setkají s festivalovým publikem. Náhoda bude také promítaná na festivalu Letní filmová škola v Uherském Hradišti, se kterým začal festival Hommage à Kieślowski spolupracovat. Autor filmového Dekalogu tak dnes spojuje obě tyto akce. Kromě toho spojuje oba festivaly také přístup k filmu jako prostředku poznávání okolního světa a jako podnětu pro debatu a dialog.


I díky spolupráci s festivalem Letní filmová škola se v programu sokolowského festivalu objeví již po druhé sekce "Nové české filmy". V rámci sekce pak proběhnou projekce dvou filmů – dokumentu Olga režiséra Miroslava Janka a hraný film Cesta ven Petra Václava. Vedle projekcí proběhne také diskuze na téma "Percepce české kinematografie v Polsku", kterou se zúčastní dramaturg LFŠ Petr Vlček či redaktor Stanisław Zawiśliński. Zástupci LFŠ, jakož i členové AČFK, budou hosty festivalu Hommage à Kieślowski.

V průběhu celého festivalu bude ale promítnuto několik desítek filmů - hraných i dokumentárních, z Polska, ČR i Německa. Jejich tvůrci zastupují různé generace a jsou mezi nimi i studenti samotného patrona akce, kteří točí ambiciózní filmy, v nichž se odráží dilemata současného člověka. Po projekcích budou následovat diskuzní panely. Účastnit se jich budou známí režiséři jako: Tom Tykwer, Wojciech Marczewski, Waldemar Krzystek, Petr Václav, Magdalena Łazarkiewiczová, Paweł Łoziński a herci – Bogusław Linda, Franka Potenteová, Teresa Marczewská, Marzena Trybałaová, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewiczová, jakož i významní filmoví vědci a samozřejmě diváci.

Info

Hommage à Kieślowski v Sokołowsku
4. - 6. 9. 2015
Sokołowsko, Polsko

www.facebook.com/HommageaKieslowski
www.hommageakieslowski.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace