Akce

Fletcher a Dan Mangan napřesrok v Praze

Dan Mangan (ca)
24. 02. 2024 19:30
Café V lese, Praha

Dan Mangan vystoupí v pražském klubu Café V lese 24. února 2024. Silné melodie a ještě poutavější příběhy v textech. Queer ikona Fletcher v Praze vystoupí vůbec poprvé 21. dubna 2024 v klubu SaSaZu. Jako support přiveze hlučné altrockové duo Arxx, jehož hudba zní, jako by ji psala verze Taylor Swift, která vyrůstala na Nirvaně.

Naposledy jsme ho viděli jako support The Lumineers, teď přijíždí kanadský písničkář Dan Mangan na sólový koncert a my si ho budeme užít v komorním prostředí. Šesté album Being Somewhere je jako dialog s blízkým přítelem, který dokáže dávat ty nejlepší rady a nikdy s vámi nemluví falešně. Hladivé, ale nikoliv vyumělkované Manganovy písničky míří podobně jako tvorba Sufjana Stevense přímo do srdce těch nejvíce ryzích emocí, kanadský hudebník dokáže přesně pojmenovávat povědomé žaly – a pak je adekvátně podat. Za sebou má nejen šestici desek, ale i spolupráci s Netflixem a kanálem AMC, je taky autorem hudby k celovečernímu filmu Hektorova cesta aneb hledání štěstí. Na aktuální nahrávce pracoval Mangan spolu s Drewem Brownem, producentem, který má za sebou společné projekty s Radiohead, Beckem i Charlotte Gainsbourg.


V rámci světového turné Fletcher v Praze představí svůj loňský debut Girl of My Dreams, na kterém spolupracovala s producentkou Jennifer Decilveo (Dua Lipa). Pilotní singl Becky’s So Hot představila v The Tonight Show Jimmyho Fallona, song se poté umístil jak v alternativním, tak rockovém žebříčku Billboard. Albu nechybí sexuální napětí ani taneční energie, stačí si poslechnout hned druhý singl Her Body Is Bible. Ameriku okouzlila už začátkem minulé dekády v X Factoru, své debutové EP You Ruined New York City for Me ale vydala až v roce 2019. Hit Undrunk zpěvačku vystřelil ke slávě. Druhé EP The S(ex) Tapes zamířilo na vrchol žebříčku iTunes a nadšeně se o něm psalo v Teen Vogue, GQ nebo magazínu Paper. Kromě singlu Bitter vzbudila rozruch skladbou Girls Girls Girls se samplem ikonické písně I Kissed a Girl od Katy Perry. Spolu s Duncanem Laurencem se podílela na nové verzi jeho hitu Arcade a duet nazpívala také s popovou zpěvačkou Hayley Kiyoko.

Info

Dan Mangan (ca)
24. 2. 2024 19:30
Café V lese, Praha
Fb událost

Fletcher (us) + Arxx (uk)
21. 4. 2024 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace