Zprávy / Pozvánky

Floex a Tom Hodge v Kabinetu

Floex a Tom Hodge v Kabinetu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2018

Tomáš Dvořák (Floex) je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby Tomáš též experimentuje rád nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty, nebo hudbu do her.

Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (3 Ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, Nominace na Apollo a Vinyla Awards). Vzrušující spolupráce s Tomem Hodgem, reprezentovaná novou deskou A Portrait of John Doe (2018) vytváří jinou úroveň synergie, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do organického universa.


Tom Hodge (Piano Interrupted, Max Cooper, Second Moon of Winter) je londýnský skladatel a producent s rozpoznatelným poetickým klavírním stylem. Na svých albech posouvá hranice současné vážné hudby, jazzu a elektroniky, a to i prostřednictvím spolupráce s dalšími umělci, s Maxem Cooperem, Franz Kirmann a nyní Floexem. Jeho desky vyšly u vydavatelství Denovali, Fields a Mesh. Debutem v oblasti symfonické tvorby je hudba pro Thüringenstaatsballet s choreografkou Silvanou Schröderovou. Středeční koncert v Kabinetu MÚZ bude živé propojení obou umělců za asistence virtuálního orchestru.

Info

Floex & Tom Hodge
14. 11. 2018 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články