Zprávy / Pozvánky

Floex, Tom Hodge a levitující balony

Floex, Tom Hodge a levitující balony

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.11.2018

Křest společného alba pražského producenta Tomáše Dvořáka alias Floexe a britského producenta Toma Hodge se přiblížil. Album A Portrait of John Doe, které natočili ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, předvedou v unikátní podobě s orchestrem virtuálním. Dvojici na živých koncertech doplní bubeník Jakub Tengler a klíčová bude také originální projekce Marka Čihaře na levitující balony. Podzimní turné začalo 6. 11. v Bratislavě a končí 24. 11 v Petrohradu. Slavnostní křest alba proběhne 11. 11. v pražském klubu MeetFactory.

Současně s plánovanými deseti podzimními koncerty, jejichž vizuální podobu umělci testovali v pražském Černém divadle Image, Floex a Tom Hodge ještě během listopadu vydávají u britského labelu Mercury KX/Decca Classics čtyřskladbové digitální EP s název John Doe: Arise in Prague. Obsahovat bude živé provedení skladeb Wednesday (Is The New Friday), Machines Are Dancing, John Doe Arise a Prelude I. v podání přímo se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a čtyřmi perkusisty – tak, jak ho společně odehráli v září 2017 ve Studiu 1 Českého rozhlasu. EP bude k dispozici také ve video formátu na sociálních sítích.


Nahrávka A Portrait of John Doe odkazuje ke každodenním okamžikům našeho života jako protiváze neutuchající honby za výkonem, aktivitou a jedinečností, která je pro dnešní dobu tak charakteristická. Není portrétem někoho konkrétního, a zároveň je portrétem kohokoli. Ve dvou skladbách hostovala také původem irská operní pěvkyně Kim Sheenan, album je hodnocené jako jedna z nejlepších nahrávek kombinujících soudobou vážnou a filmovou hudbu s elektronikou. Deska vyšla 29. června 2018 ve vydavatelství Mercury KX, sublabelu značky Decca Classics (Universal Music Group). U stejné značky vydává např. Ólafur Arnalds.

Info

Floex + Tom Hodge (křest alba)
11. 11. 2018 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články