Zprávy / Festivalové

Fluff Fest s první čtyřicítkou jmen

Fluff Fest s první čtyřicítkou jmen

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.05.2022

Kolektiv Underdogs' ohlásil první čtyřicítku jmen z letošního ročníku Fluff Festu, který se tradičně koná poslední červencový víkend na sportovním letišti v Rokycanech. Na několika pódiích se během čtyř dnů vystřídá pestrá směs kapel a žánrů. Festival se koná od čtvrtka 28. července do neděle 31. července a kromě open airu na rokycanském letišti zahrnuje i čtvrteční festivalový večer ve smíchovském klubu Underdogs'.

Kanadští hardcoroví provokatéři Fucked Up od svého založení boří hardcorové stereotypy a často zabrousí k dronu, ambientu, digital hardcoru, krautrocku a dalším žánrům, jenž přímočarému punkovému základu dodávají experimentální nadstavbu. S žánrovými škatulkami si nedělá starosti ani další z headlinerů – metalcoroví průkopníci Integrity. Kapela vznikla primárně jako médium pro temné filozofické a duchovní úvahy Dwida Helliona, ústřední a jediné stálé postavy tohoto proměnlivého hudebního uskupení. Filadelfští Nothing zase nabíndou hutný melancholický shoegaze, který svým punkovým rázem nezapře hardcorové kořeny frontmana Domenica Palermo.

Mezi ohlášenými kapelami jsou také dánští Iceage, kteří bodují svým post-punkový drivem, hardcorovou úderností a noisovou neurotičností, dále hypnotický psych-trance Föllakzoid nebo texasské Portrayal of Guilt, kteří black metal zbavený mytologického patosu obohacují o screamo, grindcore, industriální noise nebo sludge. Želízkem v ohni bude britská oi! punková novinka The Chisel, jejíž členové jsou dlouhodobě spjati s londýnskou punkovou scénou. Na letošním ročníku Fluff Festu zahrají také australští Low Life, jejichž aktuální deska From Squats to lots: The Agony & XTC Of Low Life sklízí nadšené ohlasy fanoušků i kritiky, brazilský avantgardní noise-metal Deaf Kids, feministický post-hardcore Petrol Girls nebo hc combo složené z reprezentantů nové vlny britského hardcoru, kapely Mastermind, a jejich newyorských tour společníků Combust.

Svůj DJ set na Fluff Festu představí Mandidextrous, persona bristolské elektronické scény a hlava undergroundového tekno labelu Amen4Tekno. Z Bristolu dorazí také producent/ka a DJ/ka Gorve, jenž propojuje breakbeat, dancehall, hip hop a další styly do progresivní mixu punkem ovlivněné elektroniky, ve kterém je zřetelný domovský Bristol i jejich jamajské kořeny. Součástí letošního line-upu je také londýnská avant-punková diva a performerka Nuha Ruby Ra, která art-punkovou estetiku propojuje s osmdesátkově znějícím synth-popem, nebo lipská sólová hudebnice a performerka Lea Matika. Afterparties budou mít na svědomí elektro-punkoví Frau Zwei a španělská producentka Glitchgirl. Z českých kapel se kromě Frau Zwei může publikum těšit na noise-rock Pacino, neurotický hardcore Decultivate, synťákový indie rock Orient, frenetický noise punk Kurvy Češi nebo elektronický punk V0NT.

Info

Fluff Fest
28.–⁠31. 7. 2022
Underdogs', Praha + Sportovní letiště, Rokycany
Fb událost

foto © Kuosmanen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Lettuce spojili síly s Bootsym Collinsem

redakce 20.06.2022

Formace honosící se nominací na ceny Grammy 2019 za Nejlepší instrumentální album roku vyráží s vydáním desky na světové turné. Ukážou se i u nás.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace