Akce

Fluff Fest s první čtyřicítkou jmen

Fluff 2022
29. 07. 2022 17:00 - 31. 07.
, Rokycany

Kolektiv Underdogs' ohlásil první čtyřicítku jmen z letošního ročníku Fluff Festu, který se tradičně koná poslední červencový víkend na sportovním letišti v Rokycanech. Na několika pódiích se během čtyř dnů vystřídá pestrá směs kapel a žánrů. Festival se koná od čtvrtka 28. července do neděle 31. července a kromě open airu na rokycanském letišti zahrnuje i čtvrteční festivalový večer ve smíchovském klubu Underdogs'.

Kanadští hardcoroví provokatéři Fucked Up od svého založení boří hardcorové stereotypy a často zabrousí k dronu, ambientu, digital hardcoru, krautrocku a dalším žánrům, jenž přímočarému punkovému základu dodávají experimentální nadstavbu. S žánrovými škatulkami si nedělá starosti ani další z headlinerů – metalcoroví průkopníci Integrity. Kapela vznikla primárně jako médium pro temné filozofické a duchovní úvahy Dwida Helliona, ústřední a jediné stálé postavy tohoto proměnlivého hudebního uskupení. Filadelfští Nothing zase nabíndou hutný melancholický shoegaze, který svým punkovým rázem nezapře hardcorové kořeny frontmana Domenica Palermo.

Mezi ohlášenými kapelami jsou také dánští Iceage, kteří bodují svým post-punkový drivem, hardcorovou úderností a noisovou neurotičností, dále hypnotický psych-trance Föllakzoid nebo texasské Portrayal of Guilt, kteří black metal zbavený mytologického patosu obohacují o screamo, grindcore, industriální noise nebo sludge. Želízkem v ohni bude britská oi! punková novinka The Chisel, jejíž členové jsou dlouhodobě spjati s londýnskou punkovou scénou. Na letošním ročníku Fluff Festu zahrají také australští Low Life, jejichž aktuální deska From Squats to lots: The Agony & XTC Of Low Life sklízí nadšené ohlasy fanoušků i kritiky, brazilský avantgardní noise-metal Deaf Kids, feministický post-hardcore Petrol Girls nebo hc combo složené z reprezentantů nové vlny britského hardcoru, kapely Mastermind, a jejich newyorských tour společníků Combust.

Svůj DJ set na Fluff Festu představí Mandidextrous, persona bristolské elektronické scény a hlava undergroundového tekno labelu Amen4Tekno. Z Bristolu dorazí také producent/ka a DJ/ka Gorve, jenž propojuje breakbeat, dancehall, hip hop a další styly do progresivní mixu punkem ovlivněné elektroniky, ve kterém je zřetelný domovský Bristol i jejich jamajské kořeny. Součástí letošního line-upu je také londýnská avant-punková diva a performerka Nuha Ruby Ra, která art-punkovou estetiku propojuje s osmdesátkově znějícím synth-popem, nebo lipská sólová hudebnice a performerka Lea Matika. Afterparties budou mít na svědomí elektro-punkoví Frau Zwei a španělská producentka Glitchgirl. Z českých kapel se kromě Frau Zwei může publikum těšit na noise-rock Pacino, neurotický hardcore Decultivate, synťákový indie rock Orient, frenetický noise punk Kurvy Češi nebo elektronický punk V0NT.

Info

Fluff Fest
28.–⁠31. 7. 2022
Underdogs', Praha + Sportovní letiště, Rokycany
Fb událost

foto © Kuosmanen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Květnové Americké jaro uvede Uriho Cainea, Kennyho Wernera i Attacca Quartet

redakce 08.05.2022

Werner je světově proslulý klavírista a skladatel, který během své kariéry vystupoval s jazzovými legendami, jako jsou Dizzy Gillespie, Stan Getz, Charles Mingus a Jack DeJohnette.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace