Články / Sloupky/Blogy

Forget not your first love: The Chariot

Forget not your first love: The Chariot

waghiss666 | Články / Sloupky/Blogy | 20.08.2013

Deset let. Dekáda na hranici mezi hudbou a pouhým hlukem. Namísto opatrného balancování raději epilepsie, destrukce, výbuchy. A klidně taky kántry a klavír, proč ne? Nad tím vším Bůh. Odchodem Joshe Scogina z Norma Jean hned po vydání debutu se blonďatá kapela vydala rockovější cestou, zatímco Josh rozjel svou vlastní vizi. Fuck the noisegates, fuck the rules, let’s pray. Tedy PLAY! Všechno je živé a dýchá, nic nevykrvácí, dokud budou muzikanti ochotní nechat se verbovat a na pódiu trhat struny, dready, blány a uši fanouškům Boba Dylana, když hrajou cover jeho písničky. Vizuálno typické, na koncertech ale ani světlo. Před přídavkem Josh bubeníkovi rozebere sestavu nebo ji hned ze startu postaví doprostřed klubu, proč ne. Ikonický post Scoginovi málem uzmul basák KC Wolf, co nosí vzadu na nástroji nalepené řidičáky, a když už je v klubu nedýchatelno, odběhne si s bezdrátem pokecat ven, kapelu ale nakonec vyměnil za vysokou školu. Jeho si kvarteto nedovolilo nahrazovat a vyjeli do světa bez basáka, ve čtyřech. Úroveň likvidace nesnížena, možná se dostavilo vyčerpání, kdoví. Ať tak či onak, po pěti řadovkách a deseti letech života The Chariot končí. Možná vykrváceli, ale nám všem tvrdí, že co končí dobře, dobré je. Sedmatřicet dní na rozlučkovém šňůrné vypomůžou Glasscloud, Birds in Row, To the Wind a Reburker. Tak snad se tenhle sado cirkus ukáže i u nás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Elevate Festival 2020

waghiss666 21.02.2020

Kam první březnový týden? Pobyt ve Štýrském Hradci stojí za zvážení, obzvlášť když se pod tematickou střechou Human Nature sešla tak zajímavá jména, jaká představujeme v následující selekci.

Kam na rajz s Tomášem Pokorným

redakce 19.02.2020

Tomáš Pokorný informuje svět o všem dobrém, co se děje (nejen) v Brně. A zve na akce ze své stáje, i na akce venku.

Kam na rajz s Vaškem Kokešem

redakce 10.02.2020

Směska country a rapu, třídenní párty, tajemná kapela z Chicaga, Fly Pan Am nebo Ars Electronica, to doporučuje Vašek Kokeš.

MoMENTálně vyřešeno aneb to nejlepší z MENTu 2020

redakce 09.02.2020

Lublaňský MENT, jeden z nejzajímavějších a nejvybranějších showcasů v Evropě, má za sebou další povedený ročník a zase to bylo nejlepší.

CTM 2020: Reverzní kolonialismus

Jan Starý 06.02.2020

Padá pevnost Evropa, něco si přej. Letošní ročník CTM ovládly nezápadní projekty.

Kam na rajz s Trochtýnou

redakce 05.02.2020

Která nejlepší kapela na světě bude mít brzy koncert v Praze? Kam na rajz radí Trochtýna Kristová.

To nejlepší z CTM 2020: Hudba, pivo, instalace

redakce 03.02.2020

Na CTM se nevyplatí jezdit na hvězdy – ano, jsou tu, ale daleko důležitější než výběr z výročních žebříčků jsou neokoukaná jména, která dostávají rovnocenný prostor.

Preview: Ment 2020

Aneta Martínková 03.02.2020

V programu slovinského Mentu najdete chuťovky od belgické rapperky s kapverdskými kořeny po baskického hráče na akordeon. Ruský blok?

Šejkr #45: Srdečné pozdravy z Istanbulu

Michal Pařízek 02.02.2020

Už strašně dlouho se chci podívat do Istanbulu. Nepamatuji si, kdy to přesně začalo, možná jsou na vině knihy série Ve stínu pádišáha, možná bondovka Srdečné pozdravy z Ruska...

Filmové žebříčky Full Moonu: videoklip/soundtrack/mem roku 2019

redakce 28.01.2020

Včera jsme se podívali na nejlepší filmy a seriály, dnes si projdeme videoklipy, soundtracky a ty nejvtipnější memy.