Články / Sloupky/Blogy

Forget not your first love: The Chariot

Forget not your first love: The Chariot

waghiss666 | Články / Sloupky/Blogy | 20.08.2013

Deset let. Dekáda na hranici mezi hudbou a pouhým hlukem. Namísto opatrného balancování raději epilepsie, destrukce, výbuchy. A klidně taky kántry a klavír, proč ne? Nad tím vším Bůh. Odchodem Joshe Scogina z Norma Jean hned po vydání debutu se blonďatá kapela vydala rockovější cestou, zatímco Josh rozjel svou vlastní vizi. Fuck the noisegates, fuck the rules, let’s pray. Tedy PLAY! Všechno je živé a dýchá, nic nevykrvácí, dokud budou muzikanti ochotní nechat se verbovat a na pódiu trhat struny, dready, blány a uši fanouškům Boba Dylana, když hrajou cover jeho písničky. Vizuálno typické, na koncertech ale ani světlo. Před přídavkem Josh bubeníkovi rozebere sestavu nebo ji hned ze startu postaví doprostřed klubu, proč ne. Ikonický post Scoginovi málem uzmul basák KC Wolf, co nosí vzadu na nástroji nalepené řidičáky, a když už je v klubu nedýchatelno, odběhne si s bezdrátem pokecat ven, kapelu ale nakonec vyměnil za vysokou školu. Jeho si kvarteto nedovolilo nahrazovat a vyjeli do světa bez basáka, ve čtyřech. Úroveň likvidace nesnížena, možná se dostavilo vyčerpání, kdoví. Ať tak či onak, po pěti řadovkách a deseti letech života The Chariot končí. Možná vykrváceli, ale nám všem tvrdí, že co končí dobře, dobré je. Sedmatřicet dní na rozlučkovém šňůrné vypomůžou Glasscloud, Birds in Row, To the Wind a Reburker. Tak snad se tenhle sado cirkus ukáže i u nás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.