Zprávy / Festivalové

Fórum Meltingpot a filmové zpovědi loňských hostů

Fórum Meltingpot a filmové zpovědi loňských hostů

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.03.2023

Po tříleté pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět rozbíhá projekt Voices of Meltingpot, který přináší inspirativní filmové rozhovory s předními hosty minulého ročníku mezinárodního fóra Meltingpot. To proběhlo popáté loni v červenci v ostravských Dolních Vítkovicích po boku festivalu Colours of Ostrava.

Mezi dvaceti zahraničními i českými osobnostmi nechybí například „Ledový muž“ a extrémní otužilec Wim Hof, expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay, aktivní horolezec Jamie Andrew, který přišel o ruce i nohy, odborník na klimatické změny Mark Maslin, autor bestselleru Dalajlamova kočka David Michie nebo básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay. Léčitel, ochránce přírody a indiánské kultury Agustin Grefa, komunikační kouč Frederik Imbo, spisovatel a zakladatel buddhistického kláštera ve Skotsku Lama Yeshe Losal Rinpočhe, kouč osobního růstu Matt Jardine, hudební duo Mirabai Ceiba, fotograf a filmař přezdívaný „Tarantino dokumentárního filmu” Vincent Moon, mediální analytička a novinářka specializující se na rozpoznávání a dešifrování dezinformací Anneli Ahonen, německý metahumanistický filozof, Nietzscheho následovník Stefan L. Sorgner, učitel jógy a strukturální integrace Aleš Urbanczik a psychoterapeutka a Oshova žákyně Dhyani Maria Kovar. Z České republiky se v projektu letos představuje filozofka Anna Hogenová, mediální analytik, novinář Jakub Kalenský a polární mikrobioložka Marie Šabacká.


Rozhovory letos opět natočil Ústav Filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Režie se ujala Monika Horsáková, která se postarala i o scénáře, střih, hudební režii a produkci filmů, za kamerou stáli Ondrej Zelenec, Jan Vlček, Marek Laryš, Tadeáš Zajac a Filip Neminarz.

Šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot proběhne od 19. do 22. července 2023 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Na nejméně deseti scénách nabídne přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z různých oblastí společenského života. Hlavním tématem se letos stane longevity, health & biohacking.

Info

Meltingpot
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © se svolením Meltingpotu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace