Zprávy / Pozvánky

Fotografická výstava Neobyčejné příběhy

Fotografická výstava Neobyčejné příběhy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.09.2020

Co člověk, to životní příběh. Fotografové si vybrali ty, které se jim zdály výjimečné, mezi ostatními neobyčejné. Zaznamenali je pro naši vlastní inspiraci, poučení, motivaci, pro předání zkušeností, pro svou hloubku. Tyto vizuální série, podpořené vlastními fotografiemi samotného Antonína Kratochvíla budou vystaveny v prostorách Benediktinského kláštera Rajhrad.

V kontextu fotografických obrazů zazní tyto příběhy na slavnostní vernisáži, kde vybrané soubory okomentují samotní autoři. Podrobnosti příběhů tak zůstanou k objevení divákům výstavy. Jednotlivé příběhy jsou unikátní volbou fotografů, kteří nejsou, až na výjimky, fotografy z povolání. Pohybují se tedy ve stejném světě, jako jejich hrdinové, jen jim byl dán dar všímat si a zaznamenávat. Vernisáž výstavy proběhne dne 10. října 2020. V 16 hodin bude uvedena projekcí filmu Můj otec Antonín Kratochvíl a v 18 hodin bude výstava, za přítomnosti všech vystavených autorů včetně samotného Antonína Kratochvíla, zahájena.

Vystavující umělci, fotografové Antonín Kratochvíl, Aannička, Valdemar Bednarz, Adriana Beneková, Petr Bouda, David Brož, Tomáš Derner, Petr Foltýn, Vojtěch Havlík, Ondřej Homa, Marcel Janík, Jens, Jakub Joachim, Šárka Klímová, Johana Kratochvílová, Maat, Jana Mašterová, Radovan Mikula, Pavlína Novotná, Jiří Šneider, Jaroslava Vítková, Zara Wildmoons.

Info

Neobyčejné příběhy
10. 10. 2020 – 10. 12. 2020
Benediktinský klášter, Rajhrad
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace