Akce

Fource nabízí Elderbrooka, Ilizu Shlesinger a další

City and Colour (ca)
20. 10. 2023 20:00
MeetFactory, Praha

Nálož dobrých zpráv nejen pro fanoušky Elderbrooka. Jeho pražský koncert (22. května) je těsně před vyprodáním. Díky mimořádnému zájmu přidávají organizátoři druhý termín koncertu. Elderbrook si show v Roxy zopakuje i 23. května. Rapper Iann Dior do pražského SaSaZu přiveze 28. června desku On to Better Things. City and Colour vystoupí 20. října v pražském klubu MeetFactory. Kxllswxtch premiérově vystoupí ve smíchovském klubu Underdogs' 31. října 2023. Poets of the Fall oslaví dvacet let existence na speciálním turné, které 1. září zavítá do pražského MeetFactory. V rámci Hard Feelings Tour se komička, scenáristka a herečka Iliza Shlesinger představí v pražském kině Lucerna, kde vystoupí 15. prosince 2023.

Elderbrook je hitmaker, jakého je radost sledovat. S každým novým trackem se posouvá dopředu, s každým dalším koncertem je o kus dál i síla jeho už tak vyhlášených živých shows. Má za sebou turné s Jungle anebo Rüfüs Du Sol, spolupráce se jmény jako Camelphat, Diplo, Bob Moses a Rudimental. V prvé řadě je ale osobitým umělcem, jehož písničky pokořily metu více než miliardy a půl streamů. A přestože jsou jeho písničky bangery, které strhnou na první dobrou, daří se Elderbrookovi vyjadřovat i k tématům, která pálí mnohé z nás. Identita, duševní zdraví – a v poslední době taky rodičovství.

Přelomový byl pro Ianna Diora rok 2020, kdy se objevil ve skladbě Mood rappera 24kGoldn. Dnes 89. nejstreamovanější skladba na Spotify se udržela celých osm týdnů v čele americké hitparády a duo ji společně předvedlo v rámci American Music Awards. Jeho melodická flow má blízko k alternativnímu popu i trapovým umělcům, feat mu dali Lil Baby nebo $NOT. Mainstreamová rádia zase zdolal spolu s popovými Clean Bandit, v rámci oficiálního remixu skladby Heat Waves od Glass Animals anebo na singlech s Machine Gun Kellym.


Steampunkem ovlivnění rockeři Poets of the Fall patří k nejúspěšnějším skandinávským kapelám vůbec. Hned první singl Late Goodbye byl vybrán na soundtrack ke slavné počítačové hře Max Payne 2. Skrze něj se pak skladba dostala k milionům lidí. Na svém kontě mají devět alb. Pět z nich, včetně debutu Signs of Life z roku 2005, doputovalo přímo na vrchol finské hitparády. Singl Carnival of Rust se v roce 2006 stal dokonce nejhranější písní ve finských rádiích.

Dallas Green založil City and Colour v roce 2005 jako tichou alternativu ke svému někdejšímu hardcoreovému projektu Alexisonfire. Green je tím textařem, který skrze své písně dokáže přenést velké množství emocí a během živých vystoupení to platí dvojnásob. Lidské tragédie v sobě mají něco zvráceného, jak z hudebníků vykřesat to nejlepší. To platí i pro Dallase Greena a jeho sedmé studiové album The Love Still Held Me Near, které vydal letos na vlastní značce Still Records. Zvukově a stylisticky nejrozmanitější nahrávka v historii City and Colour vychází z období, které Green označuje za nejsložitější dny svého života. V té době Green odešel od své manželky, se kterou strávil jedenáct let.

Díky emo baladě Waste se stal vloni jedním z nejstreamovanějších undergroundových rapperů. Kxllswtxch teď do Prahy přiveze své nové album The Walls Have Eyes, na kterém půl na půl dává prostor agresivnímu dark phonk rapu s industriálními beaty i rozervané emorockové poloze plné introspektivních textů a kytar. Ve své tvorbě zůstal věrný osobním tématům, otevřeně mluví o psychických problémech i úzkostech. První songy začal dávat na internet v roce 2017, o dva roky později už platil za výrazný talent na nezávislé emorapové scéně.

Iliza Shlesinger je oceňovaná komička, scenáristka a herečka, jejíž standupy vyprodávají sály po celém světě. Jako samozvaná „mileniální stařešina“ (Edler Millenial, 2018) má Iliza pochopení nejen pro strasti své generace, ale i věci, které hýbou světem těch mladších. Její skeče o TikToku tak nepůsobí jako lamentace nechápavé ženy, ale bystré postřehy k fenoménům současnosti. Zahrála si i v několika filmech, mimo jiné po boku Marka Wahlberga anebo Vanessy Kirby a Shii LaBeoufa, ke komedii Na papíře dobrý (2021) napsala i scénář. Byla též jednou z hostujících moderátorek věhlasné americké late night show Jimmyho Kimmela.

Info

Elderbrook (uk)
22. + 23. 5. 2023 20:00
Roxy, Praha
Fb událost

Iann Dior (us)
28. 6. 2023 20:00
Sasazu, Praha
Fb událost

Poets of the Fall (fi)
1. 9. 2023 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

City and Colour (ca)
20. 10. 2023 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Kxllswxtch (us)
31. 10. 2023 20:00
Underdogs', Praha
Fb událost

Iliza (us)
15. 12. 2023 20:00
Kino Lucerna, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace