Akce

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

Cults (us)
14. 11. 2024 20:00
MeetFactory, Praha

První český headline koncert The Last Dinner Party zažije pražský klub Roxy 10. listopadu 2024. Zvláštní hostkou večera bude bristolská písničkářka Katy J Pearson. Sestavu kapely tvoří Abigail Morris, Lizzie Mayland, Georgia Davies, Emily Roberts a Aurora Nishevci a vše začalo, když se první tři jmenované rozhodly založit kapelu inspirovány scénou kolem Black Midi anebo HMLTD. Přestože vznikly v roce 2020 a jejich začátky zkomplikovala globální pandemie, už v roce 2022 předskakovaly v Hyde Parku The Rolling Stones a na jejím londýnském koncertě taky Florence + the Machine anebo novozélandské zpěvačce Benee. Když nedlouho poté vyšel singl Nothing Matters, pozval je jako support na svém turné Hozier.

V hudbě The Last Dinner Party se potkávají vlivy art rocku, barokního popu i patos osmdesátkové kytarové hudby a sama kapela hovoří o tom, že ji ze všech nejvíce inspiruje David Bowie. Nejpodstatnější ale je, že nejen na debutu Prelude to Ecstasy zní autenticky, jako kapela, která si je dobře vědoma, kam míří kořeny její hudby, ale důležitější je pro ni osobitost. „Jejich hype je naprosto ospravedlnitelný,“ psal ve své pochvalné recenzi deník Guardian. Pokud by tohle měla opravdu být poslední večeře, pak je zaručeno, že z ní neodejdeme nespokojeni.


„Aniž bychom si to uvědomovali, celé ty roky jsme budovali náš vlastní svět. Přitom jsme jenom skládali písně plné emocí, které jsme sami chtěli cítit,“ podotýká Brian Oblivion: „Nová nahrávka je dalším dílem z celkového obrazu Cults. A ten není zdaleka hotový.“ Páté album To the Ghosts vyšlo už 26. června a duo na něm znovu spolupracovalo se Shanem Stonebackem (Vampire Weekend, Sleigh Bells). Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje. A na To the Ghosts znovu krystalizuje pověstná schopnost Cults pohybovat se mezi alternativními hudebními plochami a skvěle zvládnutým popovým řemeslem. Vůbec poprvé zahrají v Česku 14. listopadu v pražském klubu MeetFactory.

Jednu z nejvlivnějších osobností na scéně elektronické hudby, norský DJ a producent Alan Walker vystoupí v Praze 15. března. Od průlomového hitu Faded vydal čtyři studiová alba a pětapadesát singlů. „Konzumace hudby je v dnešní době neskutečně rychlá. Na trh přichází denně kvanta muziky, což nás nutí neustále doplňovat vlastní katalog, abychom si zachovali relevanci," vyjádřil se Walker s příslibem, že letos vydá každý měsíc jednu novinku. Jeden z komerčně nejúspěšnějších producentů současnosti přiznává, že finanční aspekt není jeho hlavním hnacím motorem: „Jasně, když si vybíráte, kterou cestou se vydat, musíte brát v potaz peníze. Je ale důležité milovat to, co děláte a nacházet v tom radost."

Info

Fource
web

foto © archiv The Last Dinner Party

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace