Akce

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

AURORA (no)
21. 09. 2024 18:30
Sportovní hala Fortuna, Praha

Čerstvě oznámené novinky Fource: objev Alfie Jukes, rakouská zpěvačka Oska a norská superstar Aurora.

Norská superstar Aurora je zpátky s novým albem a podzimní tour po evropských arénách. V Praze vystoupí (21. 9.) s chystaným albem What Happened To The Heart?, ve kterém tematizuje odcizení s naší domovskou planetou. „Slzy štěstí a zážitek na celý život“, shodovaly se ohlasy z vyprodaných koncertů ve Foru Karlín. Teď Aurora vystoupí na svém dosud největším českém koncertě ve Sportovní hale Fortuna. „We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět. Dopis od kolektivu klimatických aktivistů a aktivistek, který volá po revoluci a vyléčení planety, inspiroval název chystaného čtvrtého alba. V dopise přirovnávali přírodní procesy k tlukotu lidského srdce.

Je mu jedenadvacet a internet plní svou tvorbou už několik let. Vše začalo během lockdownu, kdy Alfie Jukes začal pravidelně sdílet covery svých oblíbených písní, později přidal i vlastní tvorbu. Alfieho mix indiepopu zaujme svou lehkostí i chytlavými texty o přátelství a prvních láskách. Jeho okouzlující hlas nepřeslechli ani Only the Poets, kteří si ho vzali s sebou na evropské turné. Právě po show Only the Poets ve vyprodané MeetFactory se Alfie Jukes vrátí na svou první headline show (7. 6.) v Praze.


Svůj premiérový headline koncert bude mít (14. 10.) také zpěvačka Oska. Křehkost a zpěvnost, jaké okamžitě zaujmou a nedlouho poté chytí za srdce. Hudba ji obklopovala od dětství, kdy vyrůstala po boku sedmi starších sourozenců v domově, který máma zaplňovala irskou hudbou i hrou na kytaru. Sama Maria se na kytaru naučila hrát hodně brzy, když se později přestěhovala do Vídně, dala o sobě vědět debutovým EP Honeymoon Phase. Její hudba je v jádru vlídná, ale nebojí se ale ani potřebného ostří – ne nadarmo přiznává Maria inspirací procítěností Edith Piaf.

Info

Fource
web

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace