Akce

Fource uvedou DakhaBrakha i Dermota Kennedyho

Dermot Kennedy (ie)
04. 03. 2023 18:00
Výstaviště Křižíkův pavilion B, Praha

DakhaBrakha jsou ve světě známí pro svůj unikátní zvuk a živá vystoupení. Na jejich podzimním turné nemůže jako obvykle chybět ani Česká republika. V pražském Divadle Archa vystoupí už 30. listopadu a o den později 1. prosince také na brněnské Flédě. Koncert Dermota Kennedyho proběhne 4. března 2023 v prostorech pavilonu B na Výstavišti v pražských Holešovicích.

DakhaBrakha svou hudbu označuje jako etnický chaos. Jde o směs tradičního ukrajinského folkloru s experimenty inspirovanými world music. Unikátnost hudby DakhaBrakha čerpá z vlastní autenticity i síly sdělení. To je sice přednášeno zdánlivě jednoduchými prostředky; staletí staré tradiční nástroje kombinované s mohutnými vokály vytváří prostor, který i dnes doslova spolkne posluchače a navodí až hypnotickou atmosféru. V České republice vystoupí čtveřice s poslední nahrávkou Alambari, kterou nahráli v Brazílii, kde do tvorby nasáli místní vlivy a zdokonalili koncertní souhru.


Jeden z nejúspěšnějších irských hudebníků Dermot Kennedy poprvé přijede do Prahy. Fanouškům se představí v rámci turné k chystanému druhému albu Sonder – to pojmenoval podle pocitu, který hudebníka poslední měsíce provázel, a který vystihuje úzkost z vědomí, že každý náhodný kolemjdoucí žije stejně komplikované životy jako my sami. Své debutové EP Doves and Ravens vydal Kennedy v roce 2017 a ostrovní média mu už tehdy věštila hvězdnou budoucnost. Za pravdu jim dal o dva roky později díky úspěchu debutové desky Without Fear, za kterou byl nominovaný na BRIT Awards. Album doputovalo na první místo britské i irské hitparády.

Info

DakhaBrakha (ua)
30. 11. 2022 18:00
Divadlo Archa, Praha
Fb událost

DakhaBrakha (ua)
1. 12. 2022 18:00
Fléda, Brno
Fb událost

Dermot Kennedy (ie)
4. 3. 2022 18:00
Výstaviště, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace