Články / Sloupky/Blogy

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 10.08.2013

Přestože rockových kapel hraje na festivalu hodně, pateční program jich moc nenabízel. Ale nabídl největší hvězdy festivalu. Blur všem ukázali, kdo je tady ten největší tahák. Britská rocková čtveřice sázela hity a doprovázel jí tančící a zpívající dav před hlavním pódiem.

Přitom začátek třetího festivalového dne byl více než vlažný a areál se zaplňoval jen pomalu, jako by týdenní horka zcela vyčerpala všechny návštěvníky. Britští rockeři Mystery Jets měli od pódiem jen pár tisícovek fanoušků, kteří se hlavně schovávali ve stínu, jež poskytuje rozhlehlá konstrukce Pop-Rock Main stage. Velmi unavený rozjezd třetího dne.
Do Stanu A38 se dalo jít na Dry the River, ale přiznejme si, kdo by se rád po posledním týdnu opět koupal ve vlastním potu uvnitř rozpáleného stanu. Lepší bylo užít si atmosféru a případně si hrát. Celkovou hravost podporují i pořadatelé, na každém kroku potkáte nějakou dekoraci, performanci, koncert nebo jen malou DJ stage. Dramaturgové se nemohli švédskému uskupení Peter Bjorn and John pomstít více, než že dali jejich koncert proti Blur na hlavní stage. Kapele to ale moc nevadilo a spustila koncert plný radostné energie, který zpěvák Peter Morén proskákal s fanoušky. Zazněly písně z posledních dvou alb Gimme Some a Living Thing, jediným neduhem bylo možná až příliš hlasité ozvučení. Když zazněl největší hit Young Folks, zpěvák zmizel a k nadšení diváků se objevil přímo pod pódiem.

To největší hvězdy festivalu, Blur, předvedli, na koho se přijelo, hráli ty nejznámější songy včetně There's No Other Way či Girls & Boys a když oznámili, že se blíží bouřka, dosáhli u publika extáze. Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James a Dave Rowntree to pořád umí a skladby jako Country House fungují dokonale. Když spustili závěrečný Song 2, zpívalo nejen publikum, ale i okolní stánky se musely bát o své stoly. Pro ten večer se s kytarama skončilo, ale sobotní program nabízí Enter Shikari, Editors, the Fratelis a další. Pořád je na co se těšit.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2019

redakce 17.01.2020

Kdo se prohnal po hudebním nebi jako kometa a koho určitě velká budoucnost teprve čeká? Objevy roku podle redakce Full Moonu.

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2019

redakce 16.01.2020

Některá muzika je fajn, když prostě jen zavřete oči, a na některou se i dobře dívá. Nejlepší klipy podle redaktorů Full Moonu.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2019

redakce 15.01.2020

Hraje vám v uších celý den, týden, dokonce, i když vám nehraje v uších nic. Redaktoři Full Moonu hledali zásadní songy roku.

Preview: Eurosonic 2020

David Čajčík 14.01.2020

Jsou festivaly pohodové, jsou festivaly stresující. Francouzský black, britský soul i post-punk. Nudit se nebudeme.

Žebříčky Full Moonu: album roku 2019

redakce 14.01.2020

Nečekané, očekávané, plné emocí, syrové i surové. Redaktoři Full Moonu i jejich blízké okolí rekapitulují hudební rok 2019.

Žebříčky Full Moonu: kapela roku 2019

redakce 13.01.2020

Redaktoři Full Moonu opět rekapitulují svoje hudební zážitky a v tradiční bilanční soutěži se můžete ohlédnout s nimi.

Desky roku 2019 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 10.01.2020

První příčky v žebříčku nejlepších lonských domácích a zahraničních alb podle redaktorů Full Moonu. Kdo stanul nejvýš?

Desky roku 2019 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 09.01.2020

Výroční bilance a balance přináší druhé místo v kategorii nejlepší domácí a zahraniční deska. Stříbro se (za)leskne?

Desky roku 2019 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 08.01.2020

Třetí kolo bilancování redaktorů Full Moonu znovu přináší jedno domácí a jedno zahraniční album. Kdo bere bronz?

Desky roku 2019 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 07.01.2020

Redaktoři (z) měsíce pokračují ve svém výročním bilancování. Čtvrté místo mezi domácími a zahraničními deskami?