Články / Sloupky/Blogy

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 10.08.2013

Přestože rockových kapel hraje na festivalu hodně, pateční program jich moc nenabízel. Ale nabídl největší hvězdy festivalu. Blur všem ukázali, kdo je tady ten největší tahák. Britská rocková čtveřice sázela hity a doprovázel jí tančící a zpívající dav před hlavním pódiem.

Přitom začátek třetího festivalového dne byl více než vlažný a areál se zaplňoval jen pomalu, jako by týdenní horka zcela vyčerpala všechny návštěvníky. Britští rockeři Mystery Jets měli od pódiem jen pár tisícovek fanoušků, kteří se hlavně schovávali ve stínu, jež poskytuje rozhlehlá konstrukce Pop-Rock Main stage. Velmi unavený rozjezd třetího dne.
Do Stanu A38 se dalo jít na Dry the River, ale přiznejme si, kdo by se rád po posledním týdnu opět koupal ve vlastním potu uvnitř rozpáleného stanu. Lepší bylo užít si atmosféru a případně si hrát. Celkovou hravost podporují i pořadatelé, na každém kroku potkáte nějakou dekoraci, performanci, koncert nebo jen malou DJ stage. Dramaturgové se nemohli švédskému uskupení Peter Bjorn and John pomstít více, než že dali jejich koncert proti Blur na hlavní stage. Kapele to ale moc nevadilo a spustila koncert plný radostné energie, který zpěvák Peter Morén proskákal s fanoušky. Zazněly písně z posledních dvou alb Gimme Some a Living Thing, jediným neduhem bylo možná až příliš hlasité ozvučení. Když zazněl největší hit Young Folks, zpěvák zmizel a k nadšení diváků se objevil přímo pod pódiem.

To největší hvězdy festivalu, Blur, předvedli, na koho se přijelo, hráli ty nejznámější songy včetně There's No Other Way či Girls & Boys a když oznámili, že se blíží bouřka, dosáhli u publika extáze. Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James a Dave Rowntree to pořád umí a skladby jako Country House fungují dokonale. Když spustili závěrečný Song 2, zpívalo nejen publikum, ale i okolní stánky se musely bát o své stoly. Pro ten večer se s kytarama skončilo, ale sobotní program nabízí Enter Shikari, Editors, the Fratelis a další. Pořád je na co se těšit.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.

Léčba hudbou aneb Top 5 Colours of Ostrava 2019

redakce 23.07.2019

Jedenadvacet respondentů stran spřízněných médií a přátel Full Moonu se s námi podělilo o své největší zážitky. Průsečíky jsou jednoznačné, překvapení také na místě.