Zprávy / Úplňkové

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

redakce | Zprávy / Úplňkové | 05.06.2023

„Album Desire, I Want to Turn Into You od Caroline Polachek je nasáklé láskou a hnané touhou. Vyšlo na Valentýna, což kompletuje jeho romantickou symboliku a extrovertní náturu,“ píše Ema Klubisová v titulním profilu americké umělkyně, která se stala tváří červnového vydání magazínu Full Moon. Polachek zve posluchače ve svých skladbách do rozličných vášnivých fikcí, aniž by přitom zapomínala na upřímnost a zranitelnost, o čemž se ostatně přesvědčí i návštěvníci letošního ročníku slovenského festivalu Pohoda. Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vychází v pondělí 5. června v rozsahu 120 stran.

Titulní téma otevírá zmíněný profil, součástí téměř dvacetistránkového materiálu je také hloubkový ponor do diskografie americké umělkyně podobně jako kontextové články věnované vytváření fikcí v popu nebo umělkyním okolo značky PC Music, s níž je Polachek spojena. Do tématu zapadají také profily irské umělkyně Enyi a americké skupiny Frost Children nebo rozhovor s česko-rakouskou dvojicí Bluebunny & Twinflamegirl, kterou s Caroline Polachek pojí podobná estetika. Titulní blok uzavírá tradiční rubrika Moonfive věnovaná znělkám japonských anime seriálů, které Polachek označuje jako jednu ze svých zásadních inspirací.

Z dalších textů je třeba vypíchnout materiály věnované novým albům legendárních Depeche Mode nebo all stars trojice Boygenius. Nechybí ani profily Bena Howarda, Heleny Hauff nebo skupiny Moderat, ti všichni se v nejbližších týdnech představí na domácích pódiích. Upozornit je třeba i na rozhovory s výraznými osobnostmi české scény, jako jsou Mat213, Sunbrella, Dominik Zezula známý z projektů post-hudba nebo Děti mezi reprákama či povídání se skupinou P/\ST. Nechybí ani důkladný rozbor nového alba slovenského rapera vystupujícího jako Edúv syn, třístránková reportáž z rakouského Donaufestivalu nebo materiál věnovaný publikaci Praha Beatová. Rubriku Song Story obsadili věhlasní U2 se skladbou Numb.

Albem měsíce červnového vydání se stala hutná novinka dvojice Divide and Dissolve, mezi dalšími recenzovanými alby se objevují novinky Miley Cyrus, Mudhoney, Decisive Pink, Blanco Teta, Yaeji, Party vynikajících lidí, Tima Heckera nebo společné dílo dvojice Scotch Rolex and Shackleton. Neschází ani sklepní sonda do podzemních releasů, podobně jako recenze nových filmů, televizního seriálu Volha nebo stand-up comedy shows Hannah Gadsby či Johna Mulaneyho. Mezi recenzovanými knižními tituly se objevují novinky Marie Kieslowski nebo Terézie Frecerové, samozřejmostí jsou pravidelné rubriky jako Next Moon, Radio FM nebo Protokol. Galerijní sekci obsadila expozice Flashback: Hermit 1992–1999 nebo ukázky z nové výstavy fotografa Ivana Pinkavy.

Důležitá data:
3. 7. 2023 – vychází Full Moon #147–#148
19.–22. 7. 2023 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava 2023, Ostrava – živě: Flash Amazonas (CO/JA), Jack Ladder (AU), Josefina Dusk, Karolina Beranova, Lalalar (TU), Moimir Papalescu & the Nihilists, Nika, Orient, Post-hudba, Science Killer, Srnka, Širom (SL), Timea, Tokyo Drift, Toyota Vangelis, Tramhaus (NL), Viah, The Wilderness a Zouj (DE)
24.–26. 8. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 4 – Chomutov – živě Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Dokruhu, Glory Affairs, Ida the Young, Manon meurt, Neue Welt, Post-hudba a další
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: ?????? ????, ????????? a ?????

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #146 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Aidan Zamiri

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce 31.08.2023

Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky.

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce 03.07.2023

Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo pod vlivem Björk, která představí svou divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně.

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Full Moon #146 na Spotify

redakce 18.06.2023

Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vyšel zkraje června, venku je i jeho audio průvodce.

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize oznamuje kompletní program, přibývá dalších čtrnáct jmen pro chomutovskou edici.

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce 06.06.2023

Vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

Full Moon #145: Žhavý rytmus reggaetonu

redakce 04.05.2023

Květnový Full Moon mapuje nejen cestu reggaetonu z portorických diskoték na první místa světových hitparád.

Full Moon #144: Nebezpečná upřímnost z Trnavy

redakce 06.04.2023

Rámus, který vyvolal na hudební scéně kolektiv Kvlt Crew z trnavského undergroundu, byl slyšet nejen pod Tatrami, ale také v České republice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace