Zprávy / Úplňkové

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

redakce | Zprávy / Úplňkové | 05.06.2023

„Album Desire, I Want to Turn Into You od Caroline Polachek je nasáklé láskou a hnané touhou. Vyšlo na Valentýna, což kompletuje jeho romantickou symboliku a extrovertní náturu,“ píše Ema Klubisová v titulním profilu americké umělkyně, která se stala tváří červnového vydání magazínu Full Moon. Polachek zve posluchače ve svých skladbách do rozličných vášnivých fikcí, aniž by přitom zapomínala na upřímnost a zranitelnost, o čemž se ostatně přesvědčí i návštěvníci letošního ročníku slovenského festivalu Pohoda. Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vychází v pondělí 5. června v rozsahu 120 stran.

Titulní téma otevírá zmíněný profil, součástí téměř dvacetistránkového materiálu je také hloubkový ponor do diskografie americké umělkyně podobně jako kontextové články věnované vytváření fikcí v popu nebo umělkyním okolo značky PC Music, s níž je Polachek spojena. Do tématu zapadají také profily irské umělkyně Enyi a americké skupiny Frost Children nebo rozhovor s česko-rakouskou dvojicí Bluebunny & Twinflamegirl, kterou s Caroline Polachek pojí podobná estetika. Titulní blok uzavírá tradiční rubrika Moonfive věnovaná znělkám japonských anime seriálů, které Polachek označuje jako jednu ze svých zásadních inspirací.

Z dalších textů je třeba vypíchnout materiály věnované novým albům legendárních Depeche Mode nebo all stars trojice Boygenius. Nechybí ani profily Bena Howarda, Heleny Hauff nebo skupiny Moderat, ti všichni se v nejbližších týdnech představí na domácích pódiích. Upozornit je třeba i na rozhovory s výraznými osobnostmi české scény, jako jsou Mat213, Sunbrella, Dominik Zezula známý z projektů post-hudba nebo Děti mezi reprákama či povídání se skupinou P/\ST. Nechybí ani důkladný rozbor nového alba slovenského rapera vystupujícího jako Edúv syn, třístránková reportáž z rakouského Donaufestivalu nebo materiál věnovaný publikaci Praha Beatová. Rubriku Song Story obsadili věhlasní U2 se skladbou Numb.

Albem měsíce červnového vydání se stala hutná novinka dvojice Divide and Dissolve, mezi dalšími recenzovanými alby se objevují novinky Miley Cyrus, Mudhoney, Decisive Pink, Blanco Teta, Yaeji, Party vynikajících lidí, Tima Heckera nebo společné dílo dvojice Scotch Rolex and Shackleton. Neschází ani sklepní sonda do podzemních releasů, podobně jako recenze nových filmů, televizního seriálu Volha nebo stand-up comedy shows Hannah Gadsby či Johna Mulaneyho. Mezi recenzovanými knižními tituly se objevují novinky Marie Kieslowski nebo Terézie Frecerové, samozřejmostí jsou pravidelné rubriky jako Next Moon, Radio FM nebo Protokol. Galerijní sekci obsadila expozice Flashback: Hermit 1992–1999 nebo ukázky z nové výstavy fotografa Ivana Pinkavy.

Důležitá data:
3. 7. 2023 – vychází Full Moon #147–#148
19.–22. 7. 2023 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava 2023, Ostrava – živě: Flash Amazonas (CO/JA), Jack Ladder (AU), Josefina Dusk, Karolina Beranova, Lalalar (TU), Moimir Papalescu & the Nihilists, Nika, Orient, Post-hudba, Science Killer, Srnka, Širom (SL), Timea, Tokyo Drift, Toyota Vangelis, Tramhaus (NL), Viah, The Wilderness a Zouj (DE)
24.–26. 8. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 4 – Chomutov – živě Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Dokruhu, Glory Affairs, Ida the Young, Manon meurt, Neue Welt, Post-hudba a další
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: ?????? ????, ????????? a ?????

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #146 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Aidan Zamiri

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158-159 na Spotify

redakce 04.07.2024

Dvojčíslo přetéká recenzemi alb a hodnocením nových filmů, seriálů a knih. Nezapomeňte na Full Moon Stage na Colours a útulný Moody Moon Noize v Chomutově.

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace