Zprávy / Úplňkové

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce | Zprávy / Úplňkové | 03.07.2023

Čtvrtstoletí. Tak dlouho nevystoupila islandská umělkyně Björk, jedna z největších hvězd devadesátých let, v české metropoli. Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo právě pod vlivem Björk, která představí svou opulentní divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně. Tuplovaný Full Moon s pořadovým číslem #147–148 (výročí se blíží) vychází v pondělí 3. července v rozsahu 160 stránek a v prodeji bude do konce srpna.


Titulní téma zabírá více než dvacet stran. Nabídne profilový článek Václava Valtra nebo pohled do bohaté sólové diskografie islandské umělkyně. Součástí je vzpomínka na někdejší skupinu The Sugarcubes, s níž Björk vystoupila v Praze již v roce 1990, podobně jako pravidelné rubriky Song Story nebo Na vlastní oči, v rámci které rozebírá výtvarnice a performerka Tereza Damcová klipy Björk. Nezbytnou součástí je také rozhovor s další islandskou hudebnicí JFDR, jednou z pokračovatelek Björk, a dojde pochopitelně i na houby, o nichž v rubrice Odjinud hovoří britský mykolog Merlin Sheldrake. Titulní téma uzavírá tradiční Moonfive věnované britskému vydavatelství One Little Independent, u nějž vychází alba Björk celých třicet let.

V letním Full Moonu ale najdeme více než dvě desítky dalších textů, mezi nimi například rozhovory s Jamesem Holdenem, Awoo, dné, Nikou nebo skotským rapperem Bemzem. Neschází profilové texty věnované jménům jako PJ Harvey, Bill Laswell, Wet Leg, Cult of Luna, Jacob Collier nebo Haru Nemuri. V reportážích se naši redaktoři vracejí k festivalům Tallinn Music Week nebo Primavera Sound, dojde i na reportáž ze společného evropského turné skupin Fotbal a sinks. Další rozsáhlý text je věnovaný výjimečné knize anglického hudebního novináře Johna Robba The Art of Darkness: The History of Goth, nechybí rozbor filmu Triple Trouble z dílny legendární skupiny The Residents nebo rozhovor s ředitelem Paláce Akropolis Petrem Boháčem.


Albem měsíce se stala dlouho očekávaná novinka pražského hudebníka dné, v dalších recenzích jsou rozebrány desky Daniela Blumberga, Oxbow, Everything but the Girl, Daughter, Swans, The National, dvojice Terra + Kewu nebo raperky Arlety. Tradičně rozšířená je sekce věnovaná literatuře, své místo mají recenze nových filmů a televizních seriálů, podobně jako rubrika Galerie, v níž se objevují aktuální výstavy Andrese Serrana, Věry Jičínské nebo HR Gigera. Nechybí další pravidelné rubriky jako Next Moon, Sklep nebo Radio FM, rubriku Do černého tentokrát obsadila novinářka Jana Kománková se svou knihou o Radiu 1.

Full Moon bude k vidění hned na několika letních festivalech, kromě tradiční Full Moon Stage v rámci festivalu Colours of Ostrava najdete stánek magazínu na dalších akcích – například na Pop Messe, Besedě nebo Moody Moon Noize v Chomutově. Dovolujeme si upozornit také na podzimní oslavu vydání Full Moon magazínu s pořadovým číslem 150, která proběhne ve středu 11. října v pražské MeetFactory. První vystupující je Amelie Siba, další program slavnostního večera bude oznámen v následujících týdnech.

Důležitá data:
19.–22. 7. 2023 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava 2023, Ostrava – živě: Flash Amazonas (CO/JA), Jack Ladder (AU), Josefina Dusk, Karolina Beranova, Lalalar (TU), Moimir Papalescu & the Nihilists, Nika, Orient, Post-hudba, Science Killer, Srnka, Širom (SL), Timea, Tokyo Drift, Toyota Vangelis, Tramhaus (NL), Viah, The Wilderness a Zouj (DE)

24.–26. 8. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 4 – Chomutov – živě Ancestral Vision, Anki, Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Barbora Hora, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Nikol Bóková, Čavalenky, Dokruhu, Fæ Bestia, Glory Affairs, Ida the Young, Ichbin & Maneki Neko, IAmNøt, Manon meurt, Marjari, Neue Welt, Oblaka, Pavel Karous, Post-hudba, Vysílač live, Whyohwhy, Wodehn & Zzai, Xces a Zouj

31. 8. 2023 vychází Full Moon #149
20. 9. 2023 – Širom (SI) + AC – Atrium na Žižkově, Praha
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, ????????? a ?????

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #147-148 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © YouTube

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158-159 na Spotify

redakce 04.07.2024

Dvojčíslo přetéká recenzemi alb a hodnocením nových filmů, seriálů a knih. Nezapomeňte na Full Moon Stage na Colours a útulný Moody Moon Noize v Chomutově.

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace