redakce | Zprávy / Úplňkové | 02.03.2018
„Každý má svůj předměstský příběh,“ říkají Arcade Fire, jedna z nejpopulárnějších skupin dneška a také prozatím poslední z indie hvězd, kterým se podařilo jejich americký sen dotáhnout až na vrchol. Na titulní straně Full Moonu se Arcade Fire objevují podruhé, tentokrát ovšem ve zcela jiné pozici, než tomu bylo v roce 2010, a hlavně – u příležitosti jejich premiérového koncertu v České republice. Komplexní komentovanou diskografii doplňuje text o výjimečných videoklipech kapely nebo rozhovor s jejich stálým spolupracovníkem, saxofonistou Colinem Stetsonem a také překvapivě poskládané utkání hvězd mezi Kanadou a Spojenými státy. Vše završuje Moonfive mapující manželské dvojice coby základ kapel. Full Moon #83 vychází v pátek 2. března.
Podstatnou část březnového vydání tvoří již tradičně rozhovory, vedle aktuálních domácích jmen jako Enchanted Lands, Mayen nebo Ghost of You je třeba upozornit na povídání se saxofonistou Donnym McCaslinem, který nahrával poslední album Davida Bowieho Blackstar a který se objeví se svou formací v České republice hned třikrát v nejbližších týdnech. Hovořili jsme i s Grahamem Masseym z elektro pionýrů 808 State nebo Joeym Burnsem z Calexico, kteří se objeví na letních festivalech Pohoda a Colours of Ostrava. Výrazným příspěvkem je profil amerického malíře a aktivisty Jeana-Michela Basquiata, psaný u příležitosti jeho retrospektivy Boom for Real, která putuje po Evropě.
Důležitou částí vydání je hned několik reportů – obsáhlý text mapuje letošní ročník lublaňské přehlídky Ment, stranou nezůstaly ani další festivaly jako Eurosonic Noorderslag nebo berlínský experimentální hodokvas jménem CTM či nedávné koncerty Kinga Krulea, Michaela Giry a Iron & Wine. Albem měsíce byla zvolena lákavá novinka skotské trojice Young Fathers, své místo dostaly i novinky Davida Byrnea, Master's Hammer, Preoccupations, Portal, Django Django, Creep Show, Walden, Anny von Hausswolff nebo Justina Timberlakea. Rubriku Kult v březnovém vydání opanovala kolekce The Miseducation of Lauryn Hill, která v letošním roce slaví těžko uvěřitelných dvacet let od vydání.
V rámci dalších témat vystupuje z řady náhled do tajuplného lexikonu kultovní zpěvačky Jarboe, neschází pochopitelně ani pravidelné rubriky věnované novým knihám, galeriím, komiksům nebo filmům. Právě filmovou sekci otevírá pohled na nový snímek Jana Švankmajera Hmyz, seriálové okénko se zaměřuje na populární Babylon Berlin a samozřejmostí jsou i přehledy nových desek, koncertů a v neposlední řadě autorské sloupky. Den před vydáním březnového čísla odstartovala tradiční talentová soutěž 1Band2Play, zaměřená na nová, začínající jména, na žánr nehledě.
Důležitá data:
1. března 2018 – začíná soutěž 1Band2Play
2. března 2018 – vychází Full Moon #83
1. dubna 2018 – ukončení prvního kola soutěže 1Band2Play
2. dubna 2018 – vychází Full Moon #84
redakce 11.08.2022
Kyjevské trio Hyphen Dash je díky svojí schopnosti kombinovat hiphopový groove, progresivní jazz a elektroniku ukrajinskou verzí Badbadnotgood nebo The Mars Volta.
redakce 20.07.2022
Na výběr z alternativní tuzemské scény se můžete těšit ve dnech 28.–30. července roku 2022 v prostorách Kralovy vily a na různých místech v centru malebných Prachatic.
redakce 13.07.2022
Devadesátky jsou zpátky ve hře. Byly skutečně „posledním svobodným“ obdobím v historii?
redakce 04.07.2022
Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.
redakce 01.07.2022
Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.
redakce 20.06.2022
Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.
redakce 15.06.2022
Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Yzomandias, Million +, NodobyListen.
redakce 15.06.2022
Vyrážíme na Metronome Prague na domácí fresh jména, staré známé legendy nebo charitativní koncerty pro Ukrajinu.
redakce 07.06.2022
Slovinský showcase Ment patří mezi nejoblíbenější akce v redakci Full Moonu, a nám ani trochu nevadí, že se letos koná v červnu místo tradičního února.
redakce 01.06.2022
Letošní ročník festivalu Vivat Moody Moon Noize vol. 3 oznamuje další jména a celý doprovodný program.