Zprávy / Úplňkové

Full Moon #98 – Ohni, se mnou pojď

Full Moon #98 – Ohni, se mnou pojď

Michal Pařízek | Zprávy / Úplňkové | 17.06.2019

Ne, tohle číslo nebude o Twin Peaks, ale ohně se jen tak nezbavíme. Fire is Coming, prohlásil v polovině dubna David Lynch ve stejnojmenné písni kalifornského producenta Flying Lotuse a bylo vymalováno – Flying Lotus (vl. jménem Steve Ellison), jedna z největších osobností elektronické hudby poslední doby, se po pěti letech vrátil s novým albem Flamagra, jehož hlavním tématem je právě oheň. Titulní téma věnované Flying Lotusovi obsahuje duel nad novým albem, komentovanou diskografii, profil Ellisonova labelu Brainfeeder, který loni završil první dekádu činnosti, či profil televizního kanálu Adult Swim, se kterým Flying Lotus často spolupracuje. Nechybí ani materiál o Ellisonově autorském filmu Kuso nebo text věnovaný jeho spolupráci s výtvarnými umělci. Full Moon #98 vychází v pondělí 17. června. Ohni, se mnou pojď.

Červnové vydání Full Moonu je žhavé nejen díky titulnímu tématu. Tradičně doporučujeme hlavně rozhovory, tentokrát zejména s Alanem Sparhawkem z dnes už legendárních Low, anglickými skupinami LIFE a Snapped Ankles nebo rapperem Ideou. V dalších rozhovorech vypráví Stephen Brodsky nejen o skupinách Cave In či Mutoid Man, ale také o zákulisí metalové televizní show, kanadský režisér Denis Coté zase vzpomíná na lásku k hororům a dvojice Štěpán Bolf a Jakub Hošek z kolektivu A. M. 180 rozebírá začátky festivalu Creepy Teepee nebo povinnost vystupovat proti nenávistným tendencím ve společnosti. Nechybí ani rubrika Kult, kterou tentokrát ovládli The Pop Group se svým debutem Y, profil Death Grips nebo hned dvě recenze novinky Billa Callahana Shepherd in a Sheepskin Vest, která se stala Deskou měsíce.

Z obsahu recenzní sekce je třeba zmínit debut velkých nadějí anglické scény Black Midi i recenze dalších novinek od The Racounteurs, Lizzo, Cate le Bon, Pelican, Pacino, Vampire Weekend, Lamb nebo domácího rappera Smacka. Rubrika reportů se tentokrát prolíná celým číslem, obsáhlé reporty z festivalů The Great Escape a Donaufest doplňuje text o berlínském sólovém recitálu Nicka Cavea nebo reportáž ze smělé akce jménem Jednota na vodě, na níž se spojilo hned několik pražských promotérských kolektivů. Nechybí ani obvyklý pohled do lokálních klubů, recenze nových knih, filmů a televizních seriálů nebo další pravidelné rubriky, které mapují chystaná alba nebo koncerty. Galerie uvádí recenze výstav Josefa Šímy nebo Mystika hygieny v Oblastní galerii Liberec, vydání tradičně uzavírají autorské sloupky.

Důležitá data:
16. července 2019 – vychází album Jakub Šimanský – Face to Face Against American Primitivism in Eastern Europe vol. 2
16. července 2019 – vychází Full Moon #99–100
17.–20. července 2019 – Full Moon Stage na Colours of Ostrava
10. srpna 2019 – stage Full Moon Forum na Prague Pride
28.–31. srpna 2019 – stage Full Moon Forum na Marienbad Film Festival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Coffee: Brazilský cheesecake

redakce 22.03.2023

Těšte se na jaro s brazilským odérem, od odrůdy Yellow Bourbon očekávejte plnou chuť s ozvěnami čokoládového cheesecaku nebo kiwi.

Full Moon #143: Co je to láska?

redakce 08.03.2023

Březnový Full Moon patří lásce, byť možná lásce mnohem přímočařejší a otevřenější, než bývá zvykem. Fever Ray.

Full Moon #142 na Spotify

redakce 19.02.2023

Čtěte únorové vydání s tradičním playlistem.

Post-hudba na novém albu popisuje realitu dnešních třicátníků

redakce 13.02.2023

Po tradiční dvouleté odmlce se elektronické duo post-hudba vrací s novou deskou, pojmenovanou My všichni tady a teď.

Full Moon #142: John Cale znovu zasahuje

redakce 06.02.2023

O titulním tématu únorového čísla nebylo nejmenších pochyb, Full Moon #142 věnovaný Johnu Caleovi vychází v pondělí 6. února.

Toyota Vangelis: Pátrání po euforii

redakce 27.01.2023

V Praze usazený digitální písničkář Václav Peloušek přichází s debutovým albem Výklopný světlomety.

Full Moon #141 na Spotify

redakce 15.01.2023

Lednové číslo magazínu Full Moon čtěte s hudbou v zádech!

Full Moon #141: Africké klenoty

redakce 06.01.2023

Lednové číslo se ohlíží za minulým rokem, výroční obálku ovládly africké klenoty. Nyege Nyege.

Full Moon #140 na Spotify

redakce 19.12.2022

Prosincový Full Moon věnoval titulní téma skupině Kalle a celé táborské scéně. Začněte playlistem!

Radio FMz: Tokyo Drift, Arca i Habibi

redakce 14.12.2022

Výroční žebříčky jsou za rohem a venku tolik písniček. Která byla nejlepší?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace