Zprávy / Úplňkové

Full Moon a Radio 1 vybírají českou reprezentaci pro podzimní Nouvelle Prague

Full Moon a Radio 1 vybírají českou reprezentaci pro podzimní Nouvelle Prague

redakce | Zprávy / Úplňkové | 10.07.2015

Stejně jako vloni, i letos se dvoudenní showcase festival Nouvelle Prague pochlubí zahraničním profesionálům tím nejlepším, co nabízí aktuální česká hudební scéna. Kromě Zrní, kteří zde pokřtili album Následuj kojota, si v "tuzemské sekci" line-upu 2014 zahráli Kittchen, Please the Trees, Nylon Jail a Vložte kočku. "Myslím, že dneska se i hudba relativně alternativního projektu může díky internetu dostat ke komukoli a kamkoli na světě. Což je bezva. Problémem zůstává, jak se lidi na druhém konci republiky nebo dokonce v jiné zemi dozvědí o kapele, která by jim klidně mohla změnit život. Od kamarádů, přes různé hudební weby... a právě díky akcím jako Nouvelle Prague. Přitáhne jak lidi, co se o hudbu fakt zajímají jako posluchači, ale i odborníky. Je skvělé, že taková věc existuje," shrnul tehdejší angažmá Kittchen, který vystoupil i v létě na podobné přehlídce Czech Music Crossroads.

A zatímco letní showcase, zaštítěný Colours of Ostrava, své české koně letos už zveřejnil a jejich vystoupení klepe na dveře (český program je zastoupen Kalle, Tara Fuki, Beatou Hlavenkovou nebo Idou Kelarovou), o seznamu pro Nouvelle Prague se usilovně pracuje. A stejně jako vloni vybírá českou reprezentaci Full Moon, tentokrát ve spolupráci s Radiem 1. Čtveřice vybraných jmen bude zveřejněna začátkem září, výběr headlinera zůstává v režii týmu Nouvelle Prague. Ceněná hudební konference a showcase festival se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen. Postupně odhaluje hosty i panely, kde se budou řešit mj. autorská práva, značky nebo sociální sítě a marketing.


Úvodní panel Highway 2015 Revisited bude věnovaný výhradně domácí hudební scéně. "Je to pokus o reflexi nejdůležitějších událostí českého hudebního průmyslu v uplynulém roce, snaha o odhad dalšího vývoje a vzpomínka na ty, co už s námi nejsou. Kdo udělal nejvýznamnější kroky a kdo letos zapadl? Jak jsme se změnili, v čem jsme uspěli a o jakých počinech by možná bylo lepší pomlčet? Co je potřeba udělat, aby se česká hudebně-podnikatelská komunita rozvíjela dál? Vznikne už letos konečně funkční asociace pořadatelů akcí živé hudby?"

Jednou z událostí roku by mohlo být také otevření první české exportní office, které se věnuje Jana Grygarová alias Apačka, mj. zakladatelka Full Moonu a pořadatelka koncertů pod značkou k.y.e.o. Konkrétní podoba a plány Czexport Office mají být "odtajněny" na podzim, ale už teď jsou k dispozici kusé informace a teasery na sociálních sítích (zatím na twitteru, facebooku, soundcloudu). Oficiálně se ofis představí v rámci panelu na Czech Music Crossroads sdíleném se spřízněným projektem ČRo Czeching ve středu 15. července dopoledne. Můžeme jen doufat, že v době listopadové akce Nouvelle Prague nebude záležitost v kategorii "o jakých počinech by možná bylo lepší pomlčet" a nedávný blog axetofall: Po prohrané bitvě je každá mrtvola generál byl jen (ne)tradičním promem. Tak či tak, o zahraniční booking si domácí kapely říkají už dlouho.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Mooncloud #49: Fvck_Kvlt

redakce 14.11.2020

Fvck_Kvlt sestavil mix oblíbených písní, tedy krasojízdu od hardcorových sypaček až k rapovým hvězdám.

Vánoce s Full Moonem - dva velké balíčky plné dárků!

redakce 11.11.2020

Prodloužit si předplatné a vyřešit vánoční dárky jedním kliknutím? Ano, prosím! Máme dva velké vánoční balíčky.

Full Moon Coffee tentokrát z Nikaraguy

redakce 11.11.2020

Nikaragua ve zpracování kávy patří mezi špičku. Káva Montezumba z regionu Mozonte tentokrát uvnitř každého balíčku Full Moon Coffee.

Full Moon #115 na Spotify

redakce 09.11.2020

Full Moon playlist aneb hudební ochutnávky z aktuálního čísla, které věnujeme Lence Dusilové.

Full Moon #115 – Jako nezkrocená Řeka

redakce 02.11.2020

Řeka je bujná, příjemná i mrazivá, má mnoho tváří a, podobně jako Lenka sama, zůstává nezkrocená. Full Moon #115 a Lenka Dusilová.

Říjnové novinky na portále XPlaylist

redakce 13.10.2020

Říjnové hlasování patří kultovnímu osmdesátkovému metalu. Která kapela podle vás tenkrát vládla? Byli to Slayer, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Anthrax nebo Megadeath?

Full Moon #114 na Spotify

redakce 11.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, tedy i Spotify.

Full Moon #114 – Technologie v hlavní roli

redakce 01.10.2020

V hlavní roli tentokrát nestojí žádné konkrétní jméno, ale samotné spojení hudby a technologie, které je stejně staré jako touha člověka po hudební produkci.