Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.12.2021

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená další posun po americkém kontinentu, tentokrát do „místa obklopeného stromy“, což je doslovný překlad slova Cuauhtemallan, používaného v souboru aztéckých nářečí nahuatl. Právě z tohoto slova vznikl název státu Guatemala, ležícího ve Střední Americe. Jacinto Lopez na své farmě situované nedaleko vesnice El Pajal pěstuje převážně odrůdu caturra, ze které pochází také aktuální várka Full Moon Coffee. Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.


Rodinná farma Jacinta Lopeze se nachází v oblasti San Antonio Huista, ležící těsně u hranic s mexickým státem Chiapas. Tříhektarová farma je osázena převážně odrůdou caturra, ale pěstují se zde také odrůdy pache, bourbon nebo typica. Většinu sběru obstarává sám Lopez a jeho rodinní příslušníci, káva se zpracovává a suší přímo v domě, kde rodina bydlí. Lopez je kromě produkce skvělé kávy také důležitým členem organizace ACODIHUE, která sdružuje drobné rodinné farmy, a lídrem ve své komunitě, který se snaží pomáhat dalším farmářkám a farmářům v této oblasti. Jeho caturra se vyznačuje intenzivní chutí s výrazným dozvukem tmavé čokolády a zřetelnými tóny ostružin, rumu nebo tamarindu.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #129: Na nové vlně

redakce 05.01.2022

Lednové číslo se tradičně ohlíží za minulým rokem, výroční obálku tentokrát ovládlo jedno z nejvýraznějších jmen domácí scény - Amelie Siba.

Mooncloud #63: Disco Ocultista

redakce 03.01.2022

Jaké inspirace provázely La Petite Sonju a Hanka J. Manciniho při tvorbě sountracku k Okupaci? Poslechněte si Mooncloud, který Sonja a Hank sestavili.

Isama Zing - Blurry AF, komentovaný tracklist

redakce 21.12.2021

Jonatana Pastirčáka vystupujícího coby Isama Zing jsme poprosili, aby nám svou desku trochu okomentoval, za Blurry AF se toho totiž skrývá opravdu hodně.

Do Prachatic míří festival Vivat Moody Moon Noize vol. 3

redakce 20.12.2021

Po dvou úspěšných a vyprodaných ročnících v Mariánských Lázních se v roce 2022 butikový festival Moody Moon Noize stěhuje do jižních Čech.

Full Moon #128 na Spotify

redakce 09.12.2021

Vánoční Full Moon věnujeme Damonu Albarnovi. K poslechu je toho ale ješě mnohem víc. Čtěte s playlistem!

Obviously, we're not golfers!

redakce 25.11.2021

Golf nám vůbec nejde! Časák ale ano. Vyber si Full Moon pod stromeček.

Full Moon #128: Vánoce s Damonem

redakce 22.11.2021

Už na jaře, když do redakce dorazila informace, že Damon Albarn bude koncem roku vydávat novou desku, bylo téma na obálku jasné.

Isama Zing vydává debutové album Blurry AF

redakce 22.11.2021

Producent Isama Zing vydává debutové album. Kolekce Blurry AF vychází 22. listopadu 2021 ve spolupráci labelů Mäss a Full Moon Forum.

Vychází jedinečná vinylová edice ke snímku Okupace

redakce 05.11.2021

Soundtrack ke snímku Okupace vychází 26. listopadu v podobě dvojitého LP. Limitovaná edice obsahuje kromě dvou barevných vinylů také unikátní plakát podepsaný herci a vstupenku na křest.

Full Moon #127 na Spotify

redakce 01.11.2021

Listopadové vydání magazínu Full Moon patří Midi Lidem. K nabitému číslu přihazujeme ještě playlist!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace