Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.12.2021

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená další posun po americkém kontinentu, tentokrát do „místa obklopeného stromy“, což je doslovný překlad slova Cuauhtemallan, používaného v souboru aztéckých nářečí nahuatl. Právě z tohoto slova vznikl název státu Guatemala, ležícího ve Střední Americe. Jacinto Lopez na své farmě situované nedaleko vesnice El Pajal pěstuje převážně odrůdu caturra, ze které pochází také aktuální várka Full Moon Coffee. Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.


Rodinná farma Jacinta Lopeze se nachází v oblasti San Antonio Huista, ležící těsně u hranic s mexickým státem Chiapas. Tříhektarová farma je osázena převážně odrůdou caturra, ale pěstují se zde také odrůdy pache, bourbon nebo typica. Většinu sběru obstarává sám Lopez a jeho rodinní příslušníci, káva se zpracovává a suší přímo v domě, kde rodina bydlí. Lopez je kromě produkce skvělé kávy také důležitým členem organizace ACODIHUE, která sdružuje drobné rodinné farmy, a lídrem ve své komunitě, který se snaží pomáhat dalším farmářkám a farmářům v této oblasti. Jeho caturra se vyznačuje intenzivní chutí s výrazným dozvukem tmavé čokolády a zřetelnými tóny ostružin, rumu nebo tamarindu.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #68: Hyphen Dash

redakce 11.08.2022

Kyjevské trio Hyphen Dash je díky svojí schopnosti kombinovat hiphopový groove, progresivní jazz a elektroniku ukrajinskou verzí Badbadnotgood nebo The Mars Volta.

Festival Vivat Moody Moon Noize se blíží!

redakce 20.07.2022

Na výběr z alternativní tuzemské scény se můžete těšit ve dnech 28.–30. července roku 2022 v prostorách Kralovy vily a na různých místech v centru malebných Prachatic.

Full Moon #135-136 – Vzhůru do nakažlivých let

redakce 13.07.2022

Devadesátky jsou zpátky ve hře. Byly skutečně „posledním svobodným“ obdobím v historii?

Full Moon #134 na Spotify

redakce 04.07.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.

52 Hertz Whale vytahují trumf jménem Phil

redakce 01.07.2022

Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce 20.06.2022

Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.

Full Moon #134 – Architekti nové scény

redakce 15.06.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Yzomandias, Million +, NodobyListen.

Metronome Moon 2022 na Spotify

redakce 15.06.2022

Vyrážíme na Metronome Prague na domácí fresh jména, staré známé legendy nebo charitativní koncerty pro Ukrajinu.

Ment Moon 2022 na Spotify

redakce 07.06.2022

Slovinský showcase Ment patří mezi nejoblíbenější akce v redakci Full Moonu, a nám ani trochu nevadí, že se letos koná v červnu místo tradičního února.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3 v historickém centru Prachatic

redakce 01.06.2022

Letošní ročník festivalu Vivat Moody Moon Noize vol. 3 oznamuje další jména a celý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace