Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.06.2022

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená po delší době návrat do kávové velmoci jménem Kolumbie. Tentokrát ochutnáme nápoj z regionu Huila u města Bruselas, ležícího nedaleko přírodní rezervace Parque Nacional Cueva de los Guacharos. Díky skvělým meteorologickým podmínkám a kvalitě půdy bohaté na živiny jsou produkty z farmy La Correa charakteristické svou jemností a vytříbenými robustními tóny. Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.


Rodinnou farmu La Correa vede Oliverio Ñañez, který k historii svého podniku říká: „Když jsem byl malý, tak otec neměl jinou šanci nás zabezpečit než se nechat najímat na práce spojené s pěstováním koky. Po několika měsících jsme se s maminkou a sourozenci vydali za ním, ale sotva osm dní poté začala vláda lidi, kteří pěstovali koku, pronásledovat a bombardovat jejich pole. Schovávali jsme se s mámou před bombami a rychle se rozhodli vrátit do naší domácí oblasti Huila. Tehdy táta koupil od jednoho ze svých bratrů pozemek o velikosti čtvrt hektaru a začal na něm pěstovat kávu.“ Dnes patří rodině Ñañezových už devět hektarů, na většině pěstují kávu a zbylé dva hektary zabírá přírodní rezervace. „Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy je naše káva charakteristická svou jemností a vyvážeností s tóny citrusů a květů a střední aciditou. Její úroveň stvrdilo hned několik ocenění,“ dodává Marisol, dcera Oliveria. Full Moon Coffee z fincy La Correa je připraveno promytou metodou z odrůdy caturra a je praženo primárně na filtr.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #137 na Spotify

redakce 26.09.2022

Zářijové číslo mapuje návrat rapového krále. Čtěte s playlistem!

Full Moon #137 – Návrat krále

redakce 12.09.2022

Zářijové číslo mapuje návrat rapového krále, v květnu mu po pěti letech vyšlo nové album a 10. října se konečně představí českému publiku živě.

52 Hertz Whale vyráží na evropskou šňůru

redakce 07.09.2022

V brněnském Kabinetu múz křtíme, pak i v bratislavské Nové Cvernovce a pražské MeetFactory, ovšem začíná se v Polsku.

Full Moon #135-136 na Spotify

redakce 04.09.2022

Poslouchejte (nejen) devadesátkový playlist k letnímu číslu!

52 Hertz Whale lákají na nové album singlem Dmytro

redakce 19.08.2022

Vychází v koprodukci labelů Full Moon Forum a Weltschmerzen po dlouhých pěti letech od prvotiny I've met a lot of people, křty a další koncerty budou následovat v průběhu září…

Mooncloud #68: Hyphen Dash

redakce 11.08.2022

Kyjevské trio Hyphen Dash je díky svojí schopnosti kombinovat hiphopový groove, progresivní jazz a elektroniku ukrajinskou verzí Badbadnotgood nebo The Mars Volta.

Festival Vivat Moody Moon Noize se blíží!

redakce 20.07.2022

Na výběr z alternativní tuzemské scény se můžete těšit ve dnech 28.–30. července roku 2022 v prostorách Kralovy vily a na různých místech v centru malebných Prachatic.

Full Moon #135-136 – Vzhůru do nakažlivých let

redakce 13.07.2022

Devadesátky jsou zpátky ve hře. Byly skutečně „posledním svobodným“ obdobím v historii?

Full Moon #134 na Spotify

redakce 04.07.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.

52 Hertz Whale vytahují trumf jménem Phil

redakce 01.07.2022

Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace