Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce | Zprávy / Úplňkové | 15.07.2021

Je libo kávu? Spolu s čerstvou várkou Full Moon Coffee se tentokrát posouváme na jihoamerickém kontinentu z Kolumbie o trochu níže, do říše prastarých kultur a vysoké biologické diverzity. Kávu z Peru máme v nabídce edice Full Moon Coffee úplně poprvé a zdá se, že rozhodně ne naposledy. Rodinná farma vedená Davidem Garciou Diazem leží v těžko dostupné oblasti San Jose del Alto, možná i díky izolaci ale tamní kávy prosluly specifickým chuťovým profilem, plným květinových tónů.

Farma Diazových je situovaná u vesnice San Francisco v oblasti San Jose del Alto, David a jeho rodina se starají o kávu sami bez další pomoci. Kávu na této farmě zpracovávají za pomoci tzv. pre-fermentace, což znamená, že káva zůstává v kávových třešních čtyřiadvacet hodin a poté se suší a dále fermentuje. Po fermentaci je rozložena na vyvýšené postele, aby dva dny schla. San Jose del Alto je vzhledem ke špatné kvalitě tamních komunikací a větší vzdálenosti od civilizace velmi izolovanou oblastí, na tamní farmáře se poněkud zapomnělo i v rámci státních dotací. Možná i proto je území sídlem solitérů, farmáři nemají tendenci se sdružovat a kávu zpracovávat společně. Výsledkem je vysoce specifická chuť každé odrůdy, všechny spojují květinové tóny, přičemž chuťový profil každé z nich je unikátní. Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Obviously, we're not golfers!

redakce 25.11.2021

Golf nám vůbec nejde! Časák ale ano. Vyber si Full Moon pod stromeček.

Full Moon #128: Vánoce s Damonem

redakce 22.11.2021

Už na jaře, když do redakce dorazila informace, že Damon Albarn bude koncem roku vydávat novou desku, bylo téma na obálku jasné.

Isama Zing vydává debutové album Blurry AF

redakce 22.11.2021

Producent Isama Zing vydává debutové album. Kolekce Blurry AF vychází 22. listopadu 2021 ve spolupráci labelů Mäss a Full Moon Forum.

Vychází jedinečná vinylová edice ke snímku Okupace

redakce 05.11.2021

Soundtrack ke snímku Okupace vychází 26. listopadu v podobě dvojitého LP. Limitovaná edice obsahuje kromě dvou barevných vinylů také unikátní plakát podepsaný herci a vstupenku na křest.

Full Moon #127 na Spotify

redakce 01.11.2021

Listopadové vydání magazínu Full Moon patří Midi Lidem. K nabitému číslu přihazujeme ještě playlist!

Full Moon #127: Pod taktovkou Midi Lidí

redakce 21.10.2021

Kapela nerdů a hračičků, nebo muzikanti, kteří skládají nejkomplexnější hity široko daleko? Midi Lidi napsali skoro celé listopadové vydání Full Moonu.

Magazín Full Moon oslaví jedenácté narozeniny!

redakce 07.10.2021

Narozeninová oslava proběhne za účasti křehké slowcoreové dvojice Kalle, výjimečné fúze taneční elektroniky, jazzu a trip hopu v podání Autumnist ze Slovenska a sugestivního lomozu bělehradských Repetitor.

Ukrutní Uniform přiváží momenty naděje

redakce 30.09.2021

Nekompromisně ukrutná formace Uniform se po dlouhých čtyřech letech vrací do Prahy.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Full Moon Forum konečně křtí

redakce 14.09.2021

Po delší koncertní odmlce můžeme konečně pokřtít desky, které jsme pod hlavičkou Full Moon Forum vydali.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace