Články / Profily

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce | Články / Profily | 05.12.2020

Trojice The Sweet Release of Death je zástupce svéhlavé rotterdamské scény, přístavní město mělo vždycky dobrý přístup k různým undergroundovým vlivům. The Sweet Release of Death, jedna z nejzajímavějších současných holandských kapel, má na kontě tři alba, když to poslední The Blissful Joy of Living (label Subroutine) rozvíjí eklektické hudební postupy do nových, dosud neprobádaných zákoutí. Nejprve uslyšíte noise rock a postpunk, při bližším zkoumání ale i žánry jako shoegaze a grunge. Kapela pochází z diy prostředí, kterému je vlastní vášeň pro hluk, energie a přímočaré melodie. Písně jsou protknuty chytlavými postpunkovými rytmy a vokálem Alicie Bretón Ferrer, který dokáže být zároveň zasněný i naštvaný.

„Do zvuku kytary se vtěsnává hlas zpěvačky a baskytaristky Alicie Bretón Ferrer, trochu přezíravý, tím i náležitě šarmantní a neustále se záměrně kymácející na hraně hysterie. Ferrer si libuje v tonálních posunech, čímž napomáhá permanentnímu pocitu napětí, z něhož nelze uniknout do žádného klidného kouta. Přitom se ani na okamžik nevymaňuje z pout melodičnosti, v nichž se především kytara marně vzpírá ze strany na stranu,“ píše v recenzi magazín Full Moon. Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Info

The Sweet Release Of Death
Bandcamp interpreta

Živě:
Colours of Ostrava 2021
14.–17. 7. 2021 12:00
Areál Dolní Vítkovice, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slast digitálního purismu (Raster((Noton))

Karel Veselý 21.09.2021

Jedno z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku posledního čtvrtstoletí oslaví své narozeniny na letošním festivalu Lunchmeat.

Liraz aneb retropop s příčinou

Jiří Moravčík 12.07.2021

Zatímco v izraelském seriálu Tehran hraje zpěvačka Liraz Charhi agentku Mossadu, na pop-rockovém albu Zan dokazuje, jak napínavé může být tajné natáčení s íránskými hudebníky.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Repetitor

redakce 02.12.2020

Radost z hluku. Srbská formace Repetitor představuje to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény.

Full Moon Stage 2021: Vanishing Twin

redakce 01.12.2020

Chvílemi na riviéře z černobílého francouzského filmu, chvílemi na bláznivé vesmírné stanici. Seznamte se s druhou kapelou Full Moon Stage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace