Články / Seriály

Full Moon Stage 2023: Zouj

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce | Články / Seriály | 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu. Najdete v něm producenta, tvořícího pod pseudonymem Zouj, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků. Ale ačkoliv s oblibou skládá s krabičkami, nenechte se zmýlit. Nebude se jednat o osamělou postavu na stagi za mixážním pultem, ale o plnotučnou kapelu, která si jen tak pro radost občas prostřídá nástroje. Dojde na dropy, kytarová sóla a možná i na cover Justina Timberlakea.

V Berlíně usazený producent vlastním jménem Adam Abdelkader Lenox začínal v metalovém undergroundu, postupně se ale propracoval až k současnému popu, který pak ve svých klipech ztvárňuje s pořádnou dávkou kreativity. A jeho mise? Objevit a rozvinout to, jak by měla moderní popová hudba znít a hlavně působit. Výsledkem je ta nejoriginálnější, surrealistická popová hudba, kterou letos uslyšíte. Jeho druhé EP vyšlo na renomovaném labelu City Slang, známém pro nekompromisní selekci světové alternativy včetně Anny von Hausswolff, Boy Harsher nebo Son Lux. Těšte se na songy plné hravosti i zranitelnosti.

Info

Zouj
web hudebníka

Živě:
Colours of Ostrava
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
Fb událost

foto © Benjakon

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce 09.03.2023

Koho jiného se zeptat na tipy, kam zajít ve štatlu? Bary i kérky, vybírejte.

10 + 1 = Melissa Aldana

redakce 08.03.2023

Jihoamerická saxofonistka se představí v rámci festivalu JazzFestBrno a nám představila své zásadní hudební inspirace.

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

redakce 28.02.2023

Neúspěch jako odrazový můstek k něčemu novému? To je hlavní myšlenka debutové nahrávky multiinstrumentalisty Michaela Marka. Optali jsme se víc.

Kam na rajz s Vilémem Spilkou

redakce 27.02.2023

Vilém Spilka je člověk, který čas rozhodně nemarní. U jeho „rajzovacích“ tipů se tak můžete spolehnout, že nepůjde o ztracený čas.

Vstupní prohlídka: Ondřej Galuška

redakce 21.02.2023

Ve vstupní prohlídce tentokrát rozjímáme nejen o hudbě, ale i včelaření nebo kapitálu.

Pořadatelská: Jan Jůzl (Dock)

Veronika Mrázková 20.02.2023

Spolumajitel ostravského Docku rád inspiruje lidi k tomu trávit svůj volný čas jinde, nežli doma či v nákupáku. Co pro nás chystá, kam chodí, kam jezdí za koncerty?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace