Zprávy / Nové desky

Further Down a svět, který sklouzává k šílenství

Further Down a svět, který sklouzává k šílenství

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.07.2023

Na konci února 2021 zavedla česká vláda do té doby nejpřísnější lockdown. Z důvod šíření nemoci Covid-19 se museli občané České republiky zdržovat jen uvnitř okresů svého trvalého bydliště. O měsíc později pokreslili aktivisté Staroměstské náměstí v Praze dvaceti pěti tisíci kříži, které připomínaly tehdejší číslo obětí pandemie v Česku. Ve stejné době natáčí David Tichý alias Further Down synťákový opus Wrong, svůj soundtrack ke kolapsu civilizace. Nahrávka původně vyšla digitálně v dubnu 2021, nyní se dočkala remasterované verze a poprvé se objevuje i na kazetě péčí labelu SlashDashBackSlash.

První track Miserable Slaves to Nature začíná zvukem praskáním z rádia, které přeruší monolog vysamplovaný z kultovního filmu Wrong Cops režiséra Quentina Dupieuxe. Na zbytku nahrávky se pak Further Down pokouší zachytit náladu ve společnosti, která pomalu propadá šílenství. V devíti skladbách nahrál svůj deník časů plných úzkosti, pohybuje se zde od těžkých dronových kompozic k vyklidněným ambientním momentům, které ale brzy znovu znečistí poryvy hluku. Při zachycení nevlídné atmosféry konce všeho času používá analogové syntezátory, staré kazetové přehrávače nebo nalezené zvuky. Fanoušci Tima Heckera, Bena Frosta nebo Coil by měli nastražit uši.


Wrong končí skladbou D44, v níž se ze syntezátorových šumů ozývají nesrozumitelné výkřiky šílence. Further Down je nahrál z okna svého holešovického bytu v momentě, kdy dokončoval nahrávku a jsou mementem časů iracionality. Znovu vydaná kazetová verze Wrong obsahuje také dva dosud nezveřejněné živáky a devítiminutový remix / dekonstrukci skladby Stučajšij Ad původně od Lebanon.

Info

Further Down –⁠ Wrong (SlashDashBackSlash, 2023)
Bandcamp projektu

foto © se svolením Davida Tichého

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace